August 15, 2024, Wroclaw, Lower Silesia, Poland: JACEK MAGIERA during a match of UEFA Conference League between WKS Slask Wroclaw and St. Gallen FC, August 15, 2024. Wroclaw, Poland.,Image: 899031166, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Mateusz Birecki / Zuma Press / Forum

Minuty od ulgi. Ale Śląsk Wrocław nadal cierpi

Śląsk Wrocław nadal nie wygrał meczu w bieżącym sezonie PKO BP Ekstraklasy. Dziś przegrał z Motorem Lublin.

Wojskowi już wiedzą, że do trzech razy nie sztuka. Do czterech czy pięciu też nie. Ani nawet do ośmiu. Od tylu spotkań ligowych w trwających rozgrywkach czekają na zwycięstwo. Od samego początku zmagań.

Dziś byli całkiem blisko doznania ulgi, przełamania się. Do 83. minuty prowadzili po golu Jakuba Świerczoka. W końcówce pierwszej połowy atakujący zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach Śląska, wykorzystując dobre podanie prostopadłe Piotra Samca-Talara.

To jednak nie wystarczyło. Christopher Simon wyrównał. Na domiar złego w 8. minucie doliczonego czasu gry na 2:1 trafił Marek Bartos.

Cierpienie wrocławian trwa. Nie wygrywają i zamykają tabelę. (MS)