Milan traci punkty z Bologną!

Ligi w Europie Serie A

AC Milan gubi punkty w ostatnim, sobotnim meczu Serie A. Mediolańczycy prowadzili, ale ostatecznie zremisowali z Bologną 2:2!

AC Milan był awizowany do roli faworyta w tym meczu, choć miał widoczne trudności z Bolonią. To zasługa między innymi Łukasza Skorupskiego, który w pierwszej połowie meczu obronił rzut karny. Ostatecznie spotkanie na Stadio Giuseppe Meazza zakończyło się wynikiem 2:2.

W 29. minucie spotkania Joshua Zirkzee zdobył gola i Bologna dość niespodziewanie objęła prowadzenie. Bardzo dużo działo się w ostatnich minutach przed przerwą. Najpierw sędzia podyktował jedenastkę i po zamieszaniu na trybuny został odesłany Thiago Motta. Do piłki na jedenastym metrze podszedł Olivier Giroud, ale Łukasz Skorupski był czujny i pewnie obronił strzał francuskiego zawodnika!

Ruben Loftus-Cheek zdołał jednak trafić i wyrównać wynik tuż przed zejściem do szatni na przerwę.

W 74. minucie Milan ponownie miał karnego i do piłki podszedł Theo Hernandez. Francuz najpierw obił słupek i bezpośrednio dobił piłkę. Było to niezgodne z przepisami, w związku z czym sędzia odgwizdał przewinienie i gol nie został uznany. W 83. minucie Loftus-Cheek zdobył swoją drugą bramkę i tym razem Skorupski mógł się lepiej zachować. Odbił niefrasobliwie piłkę i ta wpadła mimo to do siatki.

W końcowych minutach meczu w doliczonym czasie gry rzut karny na gola zamienił Orsolini i Bologna wyrwała cenny remis z Milanem.

Mediolańczycy są ciągle na trzecim miejscu w tabeli, jednak strata do liderującego Juventusu wynosi aktualnie siedem oczek. Bologna utrzymała wysoką, siódmą lokatę.