Mecz o honor wygrany!

Pogoń Szczecin obroniła swój honor i pokonała KAA Gent w meczu rewanżowym III rundy eliminacji do LKE. Zaliczka Belgów z pierwszego spotkania była tak duża, że to oni meldują się w ostatnim etapie.

Losów tego dwumeczu nie udało się odwrócić, ale i tak można być zadowolonym z występu Pogoni Szczecin, która w rewanżowym meczu pokonała KAA Gent 2:1 i częściowo zmyła blamaż z pierwszego spotkania rozgrywanego w Gandawie.

Już w pierwszej połowie Portowcy rzucili się do ataku i zaprezentowali się ze znacznie lepszej strony od swojego przeciwnika. Mimo woli walki Pogoń nie zdobyła ani jednego gola, jednak przewaga po stronie gospodarzy była mocno zauważalna.

Po przerwie Gent się przebudziło i było o wiele bardziej widoczne niż w pierwszej połowie, ale Pogoń znów walczyła i tym razem była konkretniejsza. Bohaterem szczecinian został nie kto inny, jak Efthymios Kolouris. Grecki zawodnik dwukrotnie trafił do siatki, najpierw w 79. minucie i później w 86. minucie po asyście Mariusza Fornalczyka.

Pogoni nie udało się jednak zachować czystego konta. W samej końcówce meczu Huho Cuypers pokonał Bartosza Klebaniuka.

Portowcy żegnają się z eliminacjami do europejskich pucharów. KAA Gent w pierwszym meczu w zasadzie zapewniło sobie awans do IV rundy el. do LKE.