Ligi w Europie Świat

ME U-17: Mistrzostwo dla Holandii!

W wielkim finale Mistrzostw Europy do lat 17 reprezentacja Niemiec zmierzyła się z Holandią. Nasi zachodni sąsiedzi zawiedli przegrywając przez fatalną końcówkę spotkania.
Przypomnijmy, że w półfinale reprezentacja Niemiec wygrała całkowicie zasłużenie z Polską 1:0. Z kolei Oranje ograli zgodnie z oczekiwaniami 2:0 Gruzję.

W meczu finałowym reprezentacja Niemiec wyszła na prowadzenie w 44. minucie. Wówczas bramkę zdobył chyba najlepszy piłkarz na boisku – Leon Goretzka. Wydawało się, że to właśnie podopieczni Stefana Bogera spokojnie odniosą zwycięstwo.

Jednak reprezentacja Holandii walczyła do samego końca. I w 80. minucie mieliśmy remis. Bramkę w ostatnich fragmentach regulaminowego czasu gry zdobył Elton Acolatse. Co ciekawe, był to pierwszy stracony gol reprezentacji Niemiec w tym turnieju.

Do rozstrzygnięcia potrzebna była seria rzutów karnych. Do czwartej serii nie było żadnej pomyłki. Jednak jako pierwsi pomylili się Niemcy, a konkretnie Marc Stendera. Holendrzy byli bezbłędni i wygrali dzięki temu w konkursie „jedenastek” 5:4.