Mario Gomez jednak przeszedł do historii

W poprzednim tygodniu Lionel Messi zdobył pięć bramek w meczu Ligi Mistrzów. Dlatego na pierwszy rzut oka wtorkowe cztery trafienia Mario Gomeza nie zrobiły większego wrażenia na kibicach w całej Europie.
Liga Mistrzów: Gomez gonił Messiego i… – KLIKNIJ!

A to poważny błąd. Cztery trafienia Gomeza przeciwko FC Basel przejdą do historii Ligi Mistrzów. Reprezentant Niemiec strzelił cztery gole w zaledwie 24 minuty.

Tym samym wyrównał rekord z 5 listopada 2003 roku. Wówczas w fazie grupowej Ligi Mistrzów AS Monaco podejmowało Deportivo La Coruna. Gospodarze wygrali 8:3, a cztery gole w 24 minuty zdobył Dado Prso.

Dzisiaj Prso ma 37 lat, ale karierę zakończył z powodu kontuzji w 2007 roku. Chorwat po historycznym wyczynie w barwach AS Monaco grał jeszcze w Glasgow Rangers.