Manchester jest błękitny!

Manchester City bez większego kłopotu wygrał z Manchesterem United 3:0 w jednym z najbardziej prestiżowych klasyków w Anglii. Dubletem popisał się Erling Haaland.

Manchester City triumfuje w derbach! Drużyna Pepa Guardiola pewnie kontrolowała przebieg meczu i miała wyraźną przewagę, dzięki czemu pokonała Czerwone Diabły aż 3:0.

Pierwsza część spotkania zakończyła się prowadzeniem Obywateli – bramkę z rzutu karnego w 26. minucie strzelił Erling Haaland. Goście mieli kilka dobrych sytuacji by podwyższyć prowadzenie, ale United ratował świetnie dysponowany dzisiejszego wieczora Andre Onana. United miało tylko jedną, dobrą okazję na wyrównanie. McTominay popisał się mocnym strzałem tuż zza pola karnego, ale Ederson wybronił uderzenie Szkota.

Po przerwie oglądaliśmy niemal deklasację na korzyść City. Już cztery minuty później Haaland trafił swojego drugiego gola, wykańczając świetną akcję całego zespołu.

W bardzo blado wyglądającym Manchesterze United wyróżniał się tylko Onana, który zaliczył kilka na prawdę świetnych parad, które niewątpliwie uratowały jego zespół. W 80. minucie bramkarz Czerwonych Diabłów musiał jednak po raz trzeci wyjąć piłkę z siatki. Tym razem Haaladn wcielił się w rolę asystenta i podał do Phila Fodena.

Manchester City pnie się w tabeli i goni liderujący Tottenham. Strata do Kogutów wynosi już tylko 2 oczka. Manchester United pozostaje na 8. lokacie.