Lyon awansował do Ligi Mistrzów

W fazie grupowej Ligi Mistrzów zobaczymy piłkarzy Olympique Lyon. Francuska drużyna w ostatniej rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów wyeliminowała Rubin Kazań.
W środę rozegrany został rewanż pomiędzy tymi zespołami. W pierwszym meczu Olympique Lyon na własnym terenie wygrał 3:1 i przed drugim meczem znajdował się w bardzo dobrej sytuacji.

Rewanż bardzo słabo rozpoczęli piłkarze Rubinu Kazań. Rosyjska drużyna w pierwszej połowie oddała tylko jeden, w dodatku niecelny, strzał na bramkę rywala. Gorąco zrobiło się w 77. minucie, kiedy bramkę zdobył Bibras Natkho oddając bardzo silne uderzenie.

Gospodarze potrzebowali zwycięstwa 2:0, więc rzucili się do ataków. Jednak w 87. minucie szanse na awans Rubinu przekreślił Bakary Kone strzelając gola na 1:1. Zawodnik OL zdobył bramkę głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Tym samym to Olympique Lyon awansował do fazy grupowej Ligi Mistrzów.