Luton postraszył Liverpool

Luton FC postraszył Liverpool FC, do przerwy prowadząc 1:0. W drugiej połowie podopieczni Jurgena Kloppa zdobyli jednak cztery bramki i pozostali na pierwszym miejscu w tabeli Premier League.

Spotkanie na Anfield Road zaczęło się zgoła sensacyjnie. Już w 13. minucie, po zbyt krótkim wybiciu piłki przez obrońców Liverpoolu, do futbolówki dopadł Chedozie Ogbene i strzałem głową dał prowadzenie Luton. Najlepszą okazję na wyrównanie w pierwszej połowie miał Luis Diaz. Strzał z dystansu Kolumbijczyka był jednak minimalnie niecelny.

Od początku drugiej połowy, do zdecydowanych ataków ruszyli piłkarze Jurgena Kloppa. W 56. minucie Thomas Kaminski był jeszcze w stanie obronić uderzenie Cody Gakpo. Przy kolejnych próbach gospodarzy nie miał już jednak nic do powiedzenia. W 56. minucie strzałem głową, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wyrównał Virgil van Dijk. Z kolei w 58. minucie Gakpo wykorzystał znakomite dogranie Alexisa Mac Allistera. W 61. minucie drugą bramkę mógł zdobyć van Dijk, ale tym razem skutecznie interweniował Kaminski.

W 71. minucie pięknym strzałem z pola karnego popisał się Luis Diaz. Z kolei w 90. minucie wynik meczu ustalił Harvey Elliot.