Luis Enrique nie będzie już dłużej sprawował funkcji selekcjonera reprezentacji Hiszpanii. Jego ustąpienie ze stanowiska zostało w środowy wieczór potwierdzone przez krajową federację.
Luis Enrique musiał zrezygnować (fot. Sergio Perez / Reuters)
Enrique objął stery zespołu narodowego w lecie 2018 roku. Od kilku miesięcy nie był on jednak w stanie normalnie piastować swojej funkcji z powodów osobistych. Lokalne media informują, że chodzi o poważną rodzinę najbliższej osoby trenera, który ostatecznie postanowił ustąpić.
„Muszę opuścić stanowisko z powodów osobistych, które od marca nie pozwalały mi normalnie wykonywać funkcji selekcjonera reprezentacji. Dziękuję przedstawicielom federacji za zrozumienie w tej sytuacji” – poinformował Enrique w swoim pożegnalnym liście.
Trener podziękował również mediom. „Przy podziękowaniach nie mogę również zapomnieć o dziennikarzach, którzy wykazali się wielką dyskrecją i szacunkiem w stosunku do mnie i zaistniałej sytuacji” – dodał.
Obowiązki Luisa Enrique w zespole narodowym Hiszpanów objął Robert Moreno, których dotychczas pełnił rolę prawej ręki i asystenta selekcjonera.
„Debido a que los motivos que me impidieron desarrollar con normalidad mis funciones como seleccionador desde marzo continúan a día de hoy he decidido dejar dicho cargo”
Gwiazda Borussii Dortmund chce trafić na Santiago Bernabeu
Nico Schlotterbeck ma jasno określony cel. Według doniesień reprezentant Niemiec chce dołączyć do Realu Madryt i stworzyć duet stoperów z Antonio Rudigerem.