LM: Zenit ograł Anderlecht, grał Wasilewski

Anderlecht z Marcinem Wasilewskim w składzie nie dał rady na wyjeździe Zenitowi i z Rosji wraca z zerową zdobyczą punktową. Ekipa z Brukseli może mieć pretensje jednak tylko do siebie, bo punkty były jak najbardziej w zasięgu gości.

Zobacz tabelę i terminarz grupy C – KLIKNIJ!

W pierwszej połowie optyczną przewagę wypracowali sobie piłkarze z Sankt Petersburga, ale nie potrafili sforsować dobrze prezentującej się defensywy Anderlechtu. Niezłe spotkanie rozgrywał Marcin Wasilewski, który na prezentacji przed meczem zdecydował się podać rękę Akselowi Witselowi. Przypomnijmy, że Belg występujący aktualnie w Zenicie, przed trzema laty brutalnym wejściem złamał Wasylowi nogę i o mały włos nie doprowadził do przedwczesnego zakończenia kariery przez Polaka.

W drugiej części gry Zenit zagrał trochę odważniej, co poskutkowało większą ilością sytuacji pod bramką Anderlechtu. Belgowie niepotrzebnie cofnęli się aż tak głęboko – zemściło się to w 70. minucie. Nieprzepisowe zagranie w polu karnym, „wapno”, celny strzał Kierżakowa i 1:0 dla Zenitu.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Gospodarze ograli Anderlecht 1:0 i przeskoczyli Belgów w tabeli grupy C. Teraz to ekipa z Rosji okupuje trzecią pozycję gwarantującą udział w fazie pucharowej Ligi Europy.