LM: Turyn się bawi, Turyn gromi, Turyn bliżej 1/4 finału!

Nic dwa razy się nie zdarza. Kibice Celtiku liczyli, że ich pupile po ograniu Barcelony, tym razem pokonają na własnym boisku Juventus. Spotkał ich srogi zawód. The Bhoys zostali u siebie rozbici przez mistrzów Włoch 0:3 i w rewanżu zagrają już wyłącznie o honor.

Stara Dama zdobyła Glasgow

Mocna kadra Manchesteru na mecz Realem – KLIKNIJ!

Piłkarze Juventusu nie przestraszyli się żywiołowo dopingującej publiczności na Parkhead i zaczęli mecz w Glasgow od mocnego uderzenia. Obrońca The Bhoys Efe Ambrose popełnił katastrofalny błąd po długim zagraniu z głębi pola i zostawił otwartą drogę do bramki Alessandro Matriemu. Ten posłał futbolówkę obok bramkarza Celtiku i mimo rozpaczliwej interwencji obrońcy zdobył gola.

Gol został pierwotnie zaliczony dobijającemu Claudio Marchisio, jednak jak pokazały telewizyjne powtórki, piłka po strzale Matriego przekroczyła jednak linię bramkową. Sędzia stojący za bramką nie dostrzegł jednak tego z miejsca w którym stał i niewykluczone, że gdyby nie dobitka Marchisio, to bramka w ogóle nie zostałaby uznana.

Stara Dama była zespołem lepszym i w drugiej połowie przypieczętowała swoją wygraną w Szkocji. Celtic próbowała rzucić wszystko na jedną szalę i bardzo szybko został za to skarcony. W 77. minucie na 2:0 podwyższył Marchiso, a kilka chwil później Włoch obsłużył dokładnym podaniem Mirko Vucinica, a Czarnogórzec ustalił rezultat spotkania na 3:0.

Nie oszukujmy się, losy rywalizacji w tej parze są już rozstrzygnięte i Juventus może już śmiało myśleć o bojach ćwierćfinałowych.