LM: „Stara Dama” bez litości! Koniec marzeń Chelsea?

Starcie Juventusu z Chelsea było zapowiadane jak hit wtorkowych spotkań i dokładnie tak było. Stara Dama pokonała na własnym boisku obrońców tytułu mistrzowskiego 3:0 i postawiła olbrzymi krok na drodze do awansu do kolejnej rundy Ligi Mistrzów.

Juventus wygrał jeden z najważniejszych meczów w obecnym sezonie

Szachtar i fair play? Niekoniecznie (video) – KLIKNIJ!

Spotkanie w stolicy Piemontu rozkręcało się z każdą minutą, a kibice, którzy zgromadzili się na stadionie oglądali w akcji dwóch wielkich i godnych siebie rywali. Na pierwszego gola musieli oni jednak czekać do 38. minuty, kiedy to na strzał z dystansu zdecydował się Andrea Pirlo. Piłka po jego uderzeniu odbiła się jeszcze od Fabio Quagliarelli i rykoszetem wpadła do bramki Chelsea. Petr Cech zdążył co prawda zareagować, ale nie zdołał skutecznie sparować futbolówki.

Na 2:0 w drugiej połowie podwyższył Arturo Vidal, który płaskim strzałem z kilkunastu metrów nie dał żadnych szans Cechowi. Warto jednak dodać, że architektem tego gola był Kwadwo Asamoah, który rozgrywał tego dnia bardzo dobre zawody. Tuż przed końcem spotkania wynik ustalił Sebastian Giovinco i Juventus zainkasował niezwykle ważne trzy punkty.

Zwycięstwo mistrzów Włoch ma swoje dodatkowe znaczenie, jeśli spojrzymy na rezultat osiągnięty przez zawodników Szachtara Donieck. Ukraińcy ograli na wyjeździe duński Nordsjaelland 5:2, co oznacza, że… Chelsea możemy nie zobaczyć w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Obrońcy tytułu żegnający się z Ligą Mistrzów już w fazie grupowej? To dopiero historia! Bohaterem i antybohaterem duńskiej bitwy został Luiz Adriano, który ustrzelił hat-tricka, ale jednej z tych goli chwały mu raczej nie przyniósł.