LM: PSG wygrało na Mestalla, czerwona kartka Zlatana!

Paris Saint-Germain w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów pokonało na Estadio Mestalla Valencię 2:1 i można już śmiało mówić o tym, że to właśnie liderzy Ligue 1 są jedną nogą w ćwierćfinale tych najbardziej prestiżowych rozgrywek w Europie.

PSG postawiło ogromny krok na drodze do ćwierćfinału Ligi Mistrzów

Robert Lewandowski zawieszony na trzy mecze! – KLIKNIJ!

Losy rywalizacji rozstrzygnęły się praktycznie już podczas pierwszej części spotkania. W 9. minucie atomowe uderzenie Lucasa z dystansu zatrzymało się jeszcze na słupku, ale kilkanaście sekund później piłka zatrzepotała już w siatce bramki Valencii. Ezequiel Lavezzi został ładnie wypuszczony na pozycję, z ogromną dynamiką wpadł w pole karne rywali i nie zastanawiając się długo huknął ile sił. Vicente Guaita nawet nie zdążył zareagować i PSG wyszło na prowadzenie.

Gospodarze grali bardzo słabo i chaotycznie, a paryżanie nie forsowali tempa i cierpliwie czekali na swoją okazję. Ta nadarzył się tuż przed przerwą. Lucas ośmieszył na prawym skrzydle jednego z zawodników Valencii i wyłożył piłkę Javierowi Pastore. Argentyńczyk nie pilnowany absolutnie przez nikogo uderzył z pierwszej i posłał futbolówkę między nogami golkipera Nietoperzy. 2:0 do przerwy i wszystko wskazywało na to, że jest już po obiedzie.

W drugiej części gry Valencia ruszyła do nieco bardziej zdecydowanej ofensywy, ale brakowało skuteczności i pomysłu na zagrożenie bramce Sirigu. Sporo ożywienia w szeregi gospodarzy wniósł Nelson Valdez, jednak jego dobra gra, to było zbyt mało, by chociaż raz pokonać bramkarza PSG.

Bramkę zdobyli natomiast paryżanie. W 74. minucie piłka wpadła do siatki Valencii, jednak sędzia nie uznał gola odgwizdując pozycję spaloną. Powtórki telewizyjne poddały jednak pod wątpliwość jego decyzję ponieważ futbolówkę do zawodnika PSG podał jeden z graczy gospodarzy. Tuż przez końcem doliczonego czasu gry Adil Rami wykorzystał dobre dośrodkowanie w pole karne i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki.

Do samego końca wynik nie uległ już zmianie, jednak jeszcze przed ostatnim gwizdkiem sędziego z boiska wyrzucony został Zlatan Ibrahimović, który zaatakował wyprostowaną nogą jednego z rywali. Kompletnie nieodpowiedzialne zachowanie Szweda.