LM: Przed nami wtorkowe rewanże, Pawłowski w kadrze Udinese

We wtorek odbędą się pierwsze mecze rewanżowe IV rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów. Niezwykle ciekawie zapowiadają się potyczki Udinese ze Sportingiem Braga oraz Panathinaikosu z Malagą.

Pawłowski dla PN: Dudek też zrezygnował z młodzieżówki! – KLIKNIJ!

Wszystko o Lidze Mistrzów – KLIKNIJ!

Włochom z Udine udało się w zeszłym tygodniu wywieźć z Bragi bardzo cenny remis, ale wcale nie było o to tak łatwo. Owszem, zespół Francesco Guidolina prowadził po pierwszej połowie dzięki pięknej bramce Dusana Basty z 24. minuty, ale w drugiej części gry zdecydowaną przewagę wypracowali sobie gospodarze. Sportingowi wystarczyło mocy na strzelenie tylko jednego gola (fantastyczny strzał w 68. minucie oddał Ismaily).

W rewanżu możemy spodziewać się zapewne odpowiedzialnej gry włoskiego zespołu w obronie, ale także huraganowych ataków gości. Na pewno na ławce rezerwowych Udinese zasiądzie Wojciech Pawłowski, który obok Brkicia jest jedynym powołanym na to spotkanie bramkarzem. W szerokiej, 20-osobowej kadrze zabrakło miejsca dla młodego, ale wielce utalentowanego Piotra Zielińskiego. Na niego przyjdzie jednak jeszcze odpowiedni czas.

W innych spotkaniach również nie powinno zabraknąć emocji. Panathinaikos podejmie w Atenach Malagę. Grekom będzie bardzo ciężko, bo w Hiszpanii ugrali tylko bolesne 0:2. W ciężkiej sytuacji znajduje się także Anderlecht, który przegrał na wyjeździe z AEL-em Limassol 1:2. Zespół Wasyla będzie więc musiał u siebie strzelić gola.