LM: Pewne zwycięstwo Realu Sociedad

Real Sociedad San Sebastian rozbił Benfikę 3:0 w meczu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów w grupie D. Dzięki tej wygranej, Txuri-Urdin są o krok od awansu do 1/8 finału tych rozgrywek.

Podopieczni Imanola Alguacila od pierwszego gwizdka arbitra narzucili rywalom z Lizbony swój styl gry. Już w 6. minucie, po znakomitej wrzutce Aihena Munoza, z najbliższej odległości do siatki głową trafił Mikel Merino. Osiem minut później, chaos w środku pola, a także nieporozumienie w szeregach obrońców Benfiki, wykorzystał Mikel Oyarzabal. W 15. minucie znów piłkę do bramki wpakował Merino, ale po analizie VAR, gol nie został uznany, gdyż 27-letni pomocnik przy strzale pomagał sobie ręką.

Wynik 2:0 wciąż jednak nie zadowalał gospodarzy. W 21. minucie ładnie z narożnika pola karnego przymierzył Ander Barrenetxea, wykorzystując podanie Merino. W 29. minucie na 4:0 mógł podwyższyć Brais Mendez, ale nie trafił do siatki z karnego, trafiając w słupek. Benfica w pierwszej połowie była kompletnie bezradna, nie stwarzając pod bramką Aleksa Remiro większego zagrożenia.

Sytuacja zmieniła się jednak w drugiej połowie. Już 49. minucie, po kombinacyjnej akcji z Nicolasem Otamendim, kontaktową bramkę zdobył Rafa Silva. Był to dopiero pierwszy gol lizbońskich Orłów w tej edycji Champions League!

Zapał gości z Portugalii ostudzili jednak ich kibice, którzy w kierunku bramki Merino zaczęli rzucać racę. Istniało poważne ryzyko, że spotkanie zostanie przerwane. Po tym jak sytuacja się uspokoiła, gracze Rogera Schmidta nie potrafili już jednak wrócić do dyspozycji z początku drugiej połowy. Z kolei gospodarze nie forsowali już tempa gry, spokojnie kontrolując jednak przebieg rywalizacji.