LM: Niespodziewany remis Napoli

Napoli mogło dziś znacznie przybliżyć się do awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów, ale mistrz Włoch nieoczekiwanie zremisował z dużo słabszym Unionem Berlin.

Napoli było bardzo mocnym kandydatem do wygrania tego meczu, jednak mistrz Włoch po raz kolejny zagrał przeciętne spotkanie i wskutek tego zremisował raptem 1:1 z Unionem Berlin.

Pierwsza część spotkania nie wskazywała na to, aby gospodarze mieli jakiekolwiek problemy. Od początku Napoli było dość aktywne i szukało okazji na zdobycie gola. Udało się w 30. minucie gry, po świetnej i składnej akcji piłka znalazła się w siatce, ale trafienie Zambo Anguissy zostało anulowane przez VAR.

Napoli objęło prowadzenie kilka minut później po strzale Matteo Politano, asystę zanotować Marco Rui.

Po wznowieniu gry Union wyrównał stan meczu, Fofana trafił do siatki i mecz zaczął się od nowa. W drugiej połowie wyraźną przewagę utrzymało Napoli, ale w ogóle z tego nie skorzystało. Union był mniej czasu przy piłce, jednak przyjezdni częściej zagrozili bramce Włochów.

Napoli jest na drugim miejscu w tabeli z siedmioma punktami w tabeli. Dla Unionu to pierwszy punkt zdobyty w tej edycji Ligi Mistrzów.