LM: Milan zdeklasował Arsenal Londyn

AC Milan nie dał najmniejszych szans Arsenalowi Londyn na San Siro. Rossoneri wygrali 4:0, a przy każdej bramce bezradny był Wojciech Szczęsny.

LM: Niesamowity mecz w Rosji – KLIKNIJ!

Już po pierwszej połowie spotkania jasne było to, że Arsenalowi będzie bardzo trudno osiągnąć w Mediolanie korzystny wynik. Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 15. minucie meczu. Silne uderzenie oddał Kevin-Prince Boateng. Futbolówka odbiła się jeszcze od poprzeczki, a Szczęsny był po prostu bezradny.

Mijały kolejne minuty, a AC Milan nadal robił swoje. W 38. minucie po raz drugi skapitulował polski bramkarz Arsenalu. Tym razem Zlatan Ibrahimović idealnie podał do Robinho. Brazylijczyk uderzył głową i Szczęsny ponownie nie dał rady wyciągnąć piłki.

W drugiej połowie Arsenal chciał rzucić się do odrabiania strat. Jednak zapędy Kanonierów bardzo szybko zostały ostudzone. W 48. minucie Robinho po raz kolejny otrzymał podanie od Ibrahimovicia. Brazylijczyk sprzed pola karnego precyzyjnym uderzeniem trafił do bramki gości. Zadanie ułatwił mu Thomas Vermaelen, który przewrócił się zamiast blokować uderzenie. W 79. minucie wynik meczu na 4:0 strzałem z rzutu karnego ustalił „Ibra”. Wcześniej Szwed faulowany był przez Johana Djourou.

Mecz rewanżowy w Londynie będzie chyba już tylko formalnością. Arsenalowi będzie bardzo trudno wywalczyć awans do ćwierćfinału najbardziej elitarnych rozgrywek w Europie.

AC Milan – Arsenal Londyn 4:0 (2:0)
1:0 – Boateng (15′)
2:0 – Robinho (38′)
3:0 – Robinho (48′)
4:0 – Ibrahimović (79′)

AC Milan: Abbiati – Abate, Mexes, Silva, Antonini – van Bommel, Seedorf (12. Emanuelson), Nocerino, Boateng (70. Ambrosini), – Ibrahimovic, Robinho (84. Pato)
Trener: Massimiliano Allegri

Arsenal: Szczęsny – Sagna, Koscielny (44. Djourou), Vermaelen, Gibbs (66. Oxlade-Chamberlain) – Song, Rosický, Walcott (45. Henry) Ramsey, Arteta – van Persie