LM: Milan lepszy od Barcy. Remis w Turcji

W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów AC Milan wygrał na San Siro z Barceloną 2:0. W Turcji zespół Galatasaray zremisował z Schalke 1:1.

Konfrontacje Milanu z Barceloną to w ostatnich latach niemal stały punkt programu Ligi Mistrzów. W poprzedniej edycji rozgrywek oba zespoły spotykały się aż czterokrotnie, ale żadnego z tych meczów Milan nie był w stanie wygrać. Przełamanie nastąpiło we wtorkowy wieczór i to mimo tego, że w składzie włoskiej drużyny zabrakło Balotelliego, Nocerino, Flaminiego oraz Robinho.

Oba zespoły dość ostrożnie rozpoczęły wtorkowe starcie, koncentrując się przede wszystkim na zabezpieczeniu własnej bramki. Co ciekawe nieco bliżej zdobycia bramki byli piłkarze Milanu. Najpierw w 19. minucie bliski szczęścia był El Shaaraway, ale zespół gości przytomną interwencją uratował Puyol. Kilkadziesiąt sekund później przed szansą stanął Boateng, lecz uderzył zbyt mocno i zbyt niecelnie. Swoich okazji do zmiany rezultatu szukali także „Katalończycy”, ale pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Boateng zmarnował swoją okazję w pierwszej połowie, lecz po przerwie uśmiechnęło się do niego szczęście. W 57. minucie gracz włoskiej drużyny otworzył wynik spotkania. Nie obyło się w tej sytuacji bez kontrowersji, ponieważ zawodnik, który podawał do Boatenga zagrał piłkę ręką. Sędziowie pozostali jednak niewzruszeni i Milan mógł cieszyć się z prowadzenia. W 81. minucie radość miejscowych kibiców sięgnęła zenitu. El Shaaraway znakomicie zagrał do Muntariego, który strzałem z pierwszej piłki pokonał broniącego dostępu do bramki Valdesa.

FC Barcelona do końca walczyła o przynajmniej jednego gola, ale bez powodzenia. W pierwszym meczu 1/8 finału Champions League lepszy od Leo Messiego i spółki okazał się AC Milan.

W równocześnie rozgrywanym spotkaniu zespół Galatasaray zremisował z Schalke 1:1. Bramkę dla tureckiego klubu zdobył w 12. minucie Yilmaz. Do wyrównania w końcówce pierwszej połowy doprowadził Jones.