LM: Macedończyk zapewnił awans Interowi

W najciekawszym wtorkowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów Inter Mediolan rzutem na taśmę pokonał 3:2 Bayern Monachium. Tym samym to „Nerazzurri” awansowali do dalszej części tych rozgrywek.

Co prawda Bayern wypracował sobie solidną zaliczkę w rozegranym przed trzema tygodniami meczu na San Siro w Mediolanie, i w pierwszej połowie wydawało się, że to „Bawarczycy” przejdą dalej, zwłaszcza, że mieli kilka prawie pewnych akcji, których jednak nie wykorzystali.

Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła już w 4. minucie, a jej autorem był Kameruńczyk, Samuel Eto’o, którego świetnie obsłużył Goran Pandev. Macedończyk zresztą w 88. minucie swoim trafieniem zapewnił awans Interowi. „Bawarczycy” odpowiedzieli w 21. minucie, kiedy to Mario Gomez wyrównał na 1:1. Dziesięć minut później Thomas Muller podwyższył na 2:1.

Worek z bramkami dla Włochów otworzył się w drugiej połowie – w 63. minucie Wesley Sneijder otrzymał prostopadłe podanie od Eto’o, które natychmiast zamienił na gola, zaś trzecią bramkę strzelił rewelacyjny Macedończyk, Padnev.