LM: Lille za słabe na Inter

Przed meczem piłkarze Lille po dwóch remisach w LM ostrzyli apetyty na pierwsze zwycięstwo. Lepsi okazali się jednak Włosi, którzy wygrali 1:0.
Mecz na ławce rezerwowych gospodarzy rozpoczęli Polacy – Ireneusz Jeleń i Ludovic Obraniak. Po słabym początku spotkania w wykonaniu gości, ci w 21. minucie nieoczekiwanie zdobyli bramkę. W pole karne dogrywał Zarate, do piłki dopadł Pazzini, który momentalnie uciszył miejscowych. Bramkarz francuskiej drużyny – Enyama był bez szans. Akcję zapoczątkował Sneijder, który ułatwił zadanie kolegom ściągając na siebie uwagę aż trzech obrońców Lille.

Zaraz po wznowieniu gry trafieniem mogli odpowiedzieć gospodarze, ale strzał Cole pozostawił wiele do życzenia i do po pierwszej połowie z prowadzenia cieszyli się goście.

Po zmianie stron do ataku rzucili się piłkarze Lille. Kilka minut po przerwie potężny strzał Moussy Sowa świetnie obronił Julio Cesar wybijając futbolówkę zmierzającą pod poprzeczkę.

W 75. minucie spotkania na placu gry pojawił się reprezentant Polski, Ludovic Obraniak, który zastąpił Joe Cole’a. Polak, mimo starań nie odmienił losów spotkania. Tym samym piłkarze Lille na pierwszej zwycięstwo w LM będą musieli poczekać przynajmniej do następnej kolejki.

OSC Lille – Inter Mediolan 0:1 (0:1)

0:1 – Pazzini (21′)