LM: Hit na remis, MU w dobrej sytuacji

W środę rozegrany został pierwszy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów w najciekawszej parze na tym etapie rozgrywek. Real Madryt podejmował Manchester United.

Pierwsze minuty w wykonaniu Realu Madryt były bardzo dobre. Groźnymi uderzeniami Manchesterowi United zagrozili Angel di Maria oraz Fabio Coentrao. Szczególnie w wypadku tego drugiego gol dla gospodarzy wisiał w powietrzu.

Jednak to piłkarze Manchesteru United wyszli na prowadzenie. W 20. minucie bardzo dobrze do strzału głową złożył się Danny Welbeck, a Diego Lopez był bez szans. Na odpowiedź Królewskich nie musieliśmy długo czekać. Po niespełna dziesięciu minutach Angel Di Maria świetnie dośrodkował do Cristiano Ronaldo. CR7 wyskoczył bardzo wysoko i również uderzeniem głową wpisał się na listę strzelców. Obydwie drużyny schodziły do szatni przy wyniku 1:1.

W drugiej części meczu obydwie drużyny przede wszystkim uważały na to, aby nie stracić kolejnego gola. Po dziesięciu minutach po wznowieniu gry Evra wychodził praktycznie do sytuacji sam na sam, ale Varane przewrócił rywala. Arbiter oszczędził defensora Realu.

I chociaż kilka groźnych sytuacji w drugiej połowie mieliśmy, to goli już zabrakło. Remis 1:1 jest z pewnością korzystniejszym rezultatem dla Manchesteru United, który w perspektywie ma jeszcze mecz rewanżowy na własnym terenie.