LM: Historyczny awans Szachtara

W rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów Szachtar Donieck wygrał 3:0 z AS Romą i awansował do ćwierćfinału tych rozgrywek.

W pierwszym meczu rozgrywanym na Stadio Olimpico Włosi przegrali z rywalem z Ukrainy 2:3, jednak nowy szkoleniowiec Rzymian, Vincenzo Montella zapowiadał, iż straty z pierwszego meczu są do odrobienia. I rzeczywiście, na początku wydawało się, że Romie uda się wyjść na prowadzenie, jednak tak się nie stało. Gospodarze za to byli skuteczni i już w 18 minucie Thomas Hubschman strzelił pierwszą bramkę w tym spotkaniu. W 28. minucie Marco Borriello nie wykorzystał rzutu karnego, zaś w 41. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, zobaczył jeden z filarów Romy, Philippe Mexes.

W tym momencie jasnym stało się, że Roma strat nie zdoła odrobić, a kolejne bramki, które tą tezę potwierdziły padły już w drugiej części gry. Najpierw Willian a potem Eduardo przypieczętowali awans Szachtara Donieck do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.