LM: Grecki krach Borussii!

Polskie trio nie pomogło Borussii Dortmund osiągnąć w Pireusie korzystnego rezultatu. Mistrzowie Niemiec przegrali z Olympiakosem 1:3 (1:2). Honorowego gola dla BVB zdobył Robert Lewandowski.

Zobacz tabelę Grupy F – KLIKNIJ!

Przed środowym meczem w Pireusie można było być pewnym, że „polską” Borussię czeka w Grecji niezwykle ciężkie zadanie. Choć Olympiakos nie zdobył dotychczas w tej edycji Ligi Mistrzów nawet marnego oczka, to przecież Borussia w pierwszych kolejkach nie była o wiele skuteczniejsza.

Mecz rozpoczął się od solidnej wymiany ciosów, ale pierwszy na deskach leżał „bokser” z Dortmundu. Już w 8. minucie gola dla Olympiakosu zdobył strzałem głową Holebas. Ofensywny pomocnik wykorzystał niefrasobliwość środkowych obrońców BVB. Na całe szczęście dla niemieckich kibiców na wysokości zadania stanął Robert Lewandowski, który niespełna 20. minut później wyrównał stan meczu.

Gdy wszyscy myśleli, że pierwsza połowa zakończy się wynikiem remisowym, gola na 2:1 zdobył Rafik Djebbour.

25. minut przed zakończeniem drugiej połowy Juergen Klopp zdecydował się posłać do boju trzeciego z Polaków, Jakuba Błaszczykowskiego (od pierwszego gwizdka grali tylko Piszczek i Lewandowski). Na nic się to jednak zdało, bo zawzięcie walcząca o punkty Borussia nie była w stanie wbić piłki do bramki strzeżonej przez Franco Costanzo. Na dodatek w 78. minucie trzeciego gola zdobyli gospodarze. Mecz zakończył się więc zwycięstwem miejscowych, którzy przeskoczyli w tabeli Borussię.

Olympiakos Pireus – Borussia Dortmund 3:1 (2:1)
1:0 Holebas (8′)
1:1 Lewandowski (26′)
2:1 Djebbour (40′)
3:1 Modesto (78′)

W drugim, środowym meczu w grupie F zespół z Marsylii dość nieszczęśliwie przegrał z Arsenalem Londyn 0:1. Gola na wagę trzech punktów zdobył kilka chwil przed końcem konfrontacji Aaron Ramsey. Cały mecz w bramce Kanonierów spędził Wojciech Szczęsny. Ławkę rezerwowych grzał Łukasz Fabiański.

Olympique Marsylia – Arsenal Londyn 0:1 (0:0)