LM: Gol Lewandowskiego nie pomógł

Bramka Roberta Lewandowskiego nie pomogła FC Barcelonie odnieść zwycięstwa z SSC Napoli. Duma Katalonii, mimo dużej przewagi, tylko zremisowała z mistrzami Włoch 1:1.

FC Barcelona przeważała od pierwszego gwizdka arbitra. Najbardziej aktywny był Lamine Yamal, który w 9. minucie miał najlepszą szansę w pierwszym okresie rywalizacji. Oddał strzał z krawędzi pola karnego. Dobrze ustawiony był jednak Alex Meret. Bramkarz Napoli błysnął również w 22. minucie broniąc z bliska uderzenie Roberta Lewandowskiego. Chwilę później Meret był również górą w starciu z Ilkayem Gundoganem.

Trzy niewykorzystane sytuacje sprawiły, że goście trochę spuścili z tonu. Próbowali wykorzystać to gospodarze, którzy w ostatnim kwadransie pierwszej odsłony częściej zaczynali przebywać na połowie Barcy. Nie przełożyło się to jednak na żadne klarowane sytuacje strzeleckie.

Również druga połowa rozpoczęła się od ataków Blaugrany. W 49. minucie zza pola karnego uderzał Gundogan, ale był to zbyt lekki strzał, aby mógł zaskoczyć Mereta. Bramkarz Napoli nie miał jednak nic do powiedzenia w 60. minucie, kiedy po podaniu Pedriego, mocny strzał w polu karnym oddał Lewandowski. W 65. minucie zza szesnastki uderzał z kolei, ale Meret z trudem wybił ją na rzut rożny.

Wydawało się, że druga bramka dla Barcy jest kwestią czasu. Tymczasem w 75. minucie Victor Osimhen ograł w polu karnym Inigo Martineza i płaskim strzałem pokonał Marca-Andre Ter Stegena. Dla Napoli był to dopiero pierwsze celne uderzenie w tym spotkaniu. Wyrównujący gol podziałał mobilizująco na gospodarzy, którzy zepchnęli Blaugranę do głębokiej defensywy. Szans na zdobycie zwycięskiej bramki nie wykorzystali jednak Frank Anguissa i Giovani Simeone.