LM: Gol Kuby nie pomógł Borussii

Na Signal Iduna Park w Dortmundzie Borussia przegrała z Olympique Marsylia 2:3, mimo że prowadziła już 2:0. Dwa pierwsze miejsca w grupie F przypadły więc Arsenalowi i Marsylczykom.
GRUPA F

Podopieczni Juergena Kloppa myśląc o awansie do fazy pucharowej Champions League musieli pokonać gości z Francji i liczyć na zwycięstwo Arsenalu z Olympiakosem.

Mistrzowie Niemiec nie oglądając się na wydarzenia w Pireusie od pierwszych minut rzucili się do ataku. Dortmundczycy co chwilę stwarzali zagrożenie pod bramką rywala, a pierwszego gola strzelił grający w wyjściowej jedenastce Jakub Błaszczykowski. Asystę przy trafieniu Kuby zaliczył Robert Lewandowski.

Niespełna 10 minut później było już 2:0. Jeden z francuskich obrońców kopnął w głowę Kehla, za co sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Mats Hummels, ale Kehl musiał opuścić boisko.

Kilka minut przed przerwą powinno być już 3:0, ale znakomitą okazję zmarnował Mario Goetze. Niemiec posłał futbolówkę w kierunku bramki, ale zanim ta wpadła do siatki, ciałem zatrzymał ją zawodnik gości.

Tuż przed gwizdkiem sędziego kończącym pierwszą połowę, bramkę kontaktową dla gości zdobył Remy, a po przerwie bramki zdobywali już tylko goście. Najpierw na listę strzelców wpisał się Andre Ayew, a po chwili Valbuena, który efektownym strzałem zza pola karnego przypieczętował awans swojej drużyny.

Borussia Dortmund – Olympique Marsylia 2:3 (2:0)
1:0 Błaszczykowski (23′)
2:0 Hummels (32′ k)
2:1 Remy (45′)
2:2 Ayew (85′)
2:3 Valbuena (87′)

Borussia: Weidenfeller – Lowe, Hummels, Santana, Piszczek – Gundogan, Kehl (33. Da Silva) – Goetze (46. Perisic), Lewandowski, Błaszczykowski – Barrios (63. Kagawa)

Olympique: Mandanda – Azpilicueta, N’Koulou, Diawara, Traore – M’bia (46. Cheyrou) – Amalfitano, Lucho Gonzalez (67. J. Ayew), Diarra, D. Ayew – Remy (73. Valbuena).

Żółte kartki: Santana – M’Bia, Amalfitano. Ayew, Diarra, Valbuena.