Ligi w Europie La Liga

LM: FC Barcelona w wielkim finale

Piłkarze FC Barcelony zagrają w wielkim finale Ligi Mistrzów, który rozegrany zostanie na stadionie Wembley w Londynie. Katalończycy zremisowali w rewanżowym spotkaniu półfinałowym z Realem Madryt 1:1, jednak w pierwszym meczu to podopieczni Josepa Guardioli triumfowali 2:0.

Real Madryt, bez zawieszonego Jose Mourinho i z Aitorem Karanką na ławce szkoleniowej, w pierwszej części gry spotkania rewanżowego nie stworzył sobie żadnej dogodnej sytuacji do strzelenia bramki. Przy mocno padającym deszczu gracze Dumy Katalonii czuli się wyśmienicie i raz za razem sprawdzali umiejętności Ikera Casillasa. Tylko dobrej formie Hiszpana Królewscy mogli zawdzięczać to, że na przerwę schodzili z czystym kontem bramkowym.

W drugiej połowie jednak doskonałe zagranie Andresa Iniesty wykorzystał Pedro Rodriguez, pokonując w sytuacji sam na sam Casillasa płaskim strzałem przy bliższym słupku. Real nie zrezygnował jednak z walki i właściwie od tego momentu zaczął grać lepiej. Wysoki pressing piłkarzy z Madrytu przyniósł w końcu efekt – Xabi Alonso przejął futbolówkę, ta trafiła pod nogi Angela Di Marii, a Argentyńczyk uderzył w słupek. Piłka znów jednak znalazła się w jego posiadaniu, tym razem skrzydłowy Realu odegrał na środek pola karnego do wchodzącego wślizgiem Marcelo i goście zdołali wyrównać. To był jednak pierwszy i zarazem ostatni celny strzał Królewskich w tym spotkaniu. Mecz zakończył się rezultatem 1:1, co przy zwycięstwie Dumy Katalonii w pierwszym meczu 2:0 dało jej awans do wymarzonego finału na Wembley.