LM: Dramat Montpellier, dramat Arsenalu!

Arsene Wenger liczył przed środowym meczem, że ewentualna wygrana z Schalke otworzy Arsenalowi drzwi do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Kibice Kanonierów znów obudzą się jednak jutro ze sporym kacem…

Zobacz wyniki i tabelę grupy B – KLIKNIJ!

Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, ale w drugiej połowie do głosu doszli goście. Najpierw piłkę do siatki wpakował nie kto inny, jak Jan Klaas Huntelaar. Na 2:0 podwyższył Ibrahim Affelay.

Niestety w kadrze Arsenalu znów zabrakło polskich bramkarzy. Zarówno Wojciech Szczęsny, jak i Łukasz Fabiański przez wciąż niezaleczone kontuzje mecz obejrzeli z trybuny VIP.

W drugim meczu ekipa Montpellier była bliska ogrania przed własną publicznością Olypiakosu Pireus. Pierwszego gola w meczu zdobył w 49. minucie Gaetan Charbonnier, ale ostatecznie gospodarzom nie udało się dowieźć korzystnego rezultatu do końca spotkania. W 73. minucie wyrównał Torosidis, a tuż przed końcem meczu gola na wagę trzech punktów zdobył Mitroglou.

Francuzi są aktualnie na ostatnim miejscu w tabeli. Pierwsze jest Schalke, które wyprzedziło Arsenal.