LM: Borussia na remis w Doniecku, gol Lewandowskiego

Trudną przeprawę w Doniecku mają za sobą piłkarze Borussii Dortmund. Mistrzowie Niemiec zremisowali z miejscowym Szachtarem.

W wyjściowym składzie Borussii Dortmund znalazło się miejsce dla trzech Polaków – Jakuba Błaszczykowskiego, Roberta Lewandowskiego oraz Łukasza Piszczka. Jako pierwszy na boisku swoją obecność zaznaczył ten pierwszy. W 6. minucie kapitan reprezentacji Polski chciał strzelić gola po uderzeniu przewrotką, ale niestety piłka nie leciała nawet w światło bramki.

Na pierwsze trafienie musieliśmy zaczekać do 31. minuty spotkania. Wówczas z około 20 metrów z rzutu wolnego uderzał Darijo Srna. Piłka ładnie poszybowała nad murem i wpadła do bramki Borussii. Trzeba jednak przyznać, że Roman Weidenfeller mógł w tej sytuacji spisać się znacznie lepiej.

Jednak Borussia jeszcze przed przerwą zdołała wyrównać. W 41. minucie w polu karnym piłkę przyjął Lewandowski. Polak najpierw skiksował, co zupełnie zmyliło defensywę Szachtara. Po chwili snajper Borussii z dużym spokojem pokonał bramkarza Szachtara. Tym samym obydwie drużyny schodziły do szatni przy stanie 1:1.

W drugiej części meczu gra była spokojniejsza. Gol padł dopiero w 68. minucie i ponownie na prowadzenie wyszli gospodarze. Do długiego podania doszedł Douglas Costa i po fatalnym zachowaniu Matsa Hummelsa oraz Marcela Schmelzera strzelił gola.

Hummels przed końcem meczu zdołał naprawić swój błąd. W 87. minucie defensor mistrzów Niemiec świetnie doszedł do piłki w polu karnym Szachtara i oddał mocne uderzenie głową. Bramkarz gospodarzy nie miał szans, a mecz zakończył się remisem 2:2.