LM: Bayern zdecydowanie lepszy od Juventusu

Bayern Monachium zdominował Juventus Turyn w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Bawarczycy nie pozostawili mistrzom Włoch żadnych złudzeń, choć wynik mógł być zdecydowanie wyższy.

– Jedziemy do Niemiec z uśmiechem i bez strachu – mówił przed meczem Antonio Conte. Trenerowi Juventusu mina zrzedła jednak tuż po pierwszym gwizdku sędziego na Allianz Arena. Nie minęło pół minuty, a Gianluigi Buffon sięgał po piłkę do siatki. Na strzał z daleka zdecydował się David Alaba, piłka otarła się jeszcze od jednego z turyńczyków i zmyliła golkipera gości.

Bayern dominował przez całą pierwszą połowę, ale nie zdołał podwyższyć prowadzenia przed przerwą. Główna w tym zasługa Buffona, który znakomicie spisywał się między słupkami Starej Damy. Mistrzowie Włoch nie mieli nic do powiedzenia, a jakiekolwiek zagrożenie pod bramką Manuela Neuera stwarzali tylko po stałych fragmentach.

Kibice Juve liczyli, że Conte natchnie w szatni swoich piłkarzy i po przerwie obraz gry się zmieni. Nic z tych rzeczy. Bawarczycy wciąż byli stroną dominującą i udowodnili to w 64. minucie. Zza pola karnego strzelił Luiz Gustavo, Buffon odbił piłkę do boku, lecz tam stał Mario Mandżukić, który dograł przed pustą bramkę do Thomasa Muellera.

Bayern kontrolował grę do końca spotkania i w pełni zasłużenie wygrał 2:0, choć zwycięstwo mogło być bardziej okazałe. W rewanżu Juventus stanie przed nie lada wyzwaniem, bo odrobienie straty z tak dysponowanym Bayernem będzie graniczyło z cudem.