LM: Bayern nie zmarnował zaliczki

Juventus Turyn ambitnie walczył w rewanżowym meczu 1/4 Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium. Starej Damie nie udało się jednak odrobić straty z pierwszego spotkania.

Zdecydowanym faworytem do awansu do kolejnej fazy Ligi Mistrzów był Bayern Monachium. W pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami bawarska ekipa zaprezentowała spektakularny futbol, który zapewnił jej zwycięstwo 2:0 nad Juventusem Turyn. Włoska drużyna musiała postawić wszystko na jedną kartę w starciu rewanżowym.

W pierwszej części gry Juventus prezentował się całkiem dobrze. Stara Dama przez pierwsze 45 minut spychała często do defensywy rywala z Bundesligi, ale nic z tego nie wynikało. Ostatecznie obydwie drużyny zeszły do szatni przy bezbramkowym remisie, co dla gospodarzy było fatalną informacją. Podopieczni Antonio Conte mieli zaledwie 45 minut na nadrobienie dwubramkowej straty.

Losy całej rywalizacji rozstrzygnęły się w 64. minucie. Gianluigi Buffon obronił najpierw strzał Martineza, ale przy dobitce Mandzukicia włoski bramkarz był już bezradny. I chociaż Juventus walczył chociażby o honorowe trafienie, to Stara Dama zakończyła 1/4 finału Ligi Mistrzów bez gola. W dodatku w samej końcówce meczu drugą bramkę dla gości strzelił Claudio Pizarro.