LM: Bayern i Valencia w kolejnej rundzie

Emocji nie zabrakło w pozostałych wtorkowych spotkaniach Ligi Mistrzów. Z każdego z nich obronną ręką wychodzili gospodarze, a do zdecydowanie największej niespodzianki doszło w Walencji, gdzie miejscowe Nietoperze zremisowały z Bayernem Monachium 1:1, mimo tego, że przez godzinę grały w osłabieniu.

Bayern zremisował z Valencią i oba zespoły zameldowały się w 1/8 finału

LM: „Stara Dama” bez litości! Koniec marzeń Chelsea? – KLIKNIJ!

Kiedy w 34. minucie spotkania na Estadio Mestalla z boiska wyrzucony został Barragan, chyba mało kto wierzył, że Valencia będzie w stanie przeciwstawić się Bayernowi. Tak się jednak stało. Bawarczycy przez długi czas grali bardzo nieporadnie i w 77. minucie zostali za to skarceni. Manuela Neuera pokonał Sofiane Feghouli i w Walencji zapachniało sporą niespodzianką.

Goście wrzucili jednak czwarty, a następnie piąty bieg i doprowadzili do remisu. Na listę strzelców wpisał się Thomas Mueller, a asystował mu rezerwowy Xherdan Shaqiri. Dzięki podziałowi punktów, Valencia i Bayern zagrają w 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Porażkę na gorącym terenie (dosłownie) w Stambule poniósł Manchester United. Sir Alex Ferguson już po poprzedniej kolejce był pewny awansu swojego zespołu do kolejnej rundy, więc na mecz z Galatasarayem mógł zabrać zawodników, którzy nie grali w tym sezonie zbyt często. Przegląd wojsk zakończył się dla Szkota porażką bez konsekwencji, a kilku graczy mogło sprawdzić się na tak wysokim poziomie rozgrywek. Gola na wagę zwycięstwa Galaty strzelił Burak Yılmaz.

Swoje mecze wygrały także Benfica, która ograła w Lizbonie Celtic FC 2:1 i CFR Cluj, które pokonało Sporting Braga 3:1. Takie rezultaty oznaczają, że walka o awans do kolejnej rundy w grupach G i H rozstrzygnie się w ostatniej kolejce.