LM: Bayer planowo, a w Hiszpanii remis

W środę Bayer Leverkusen pokonał u siebie belgijskie Genk 2:0. Valencia natomiast zremisowała z Chelsea 1:1…
GRUPA E

W 2. kolejce fazy grupowej LM niemiecki zespół zgodnie z planem zgarnął komplet punktów. Bramki dla gospodarzy strzelali: w 30 minucie Bender i w 90. Ballack, który dziesięć minut wcześniej pojawił się na placu gry. W drużynie gości cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział były bramkarz Jagiellonii Białystok – Grzegorz Sandomierski.

W Hiszpanii bliska wywalczenia pełnej puli była londyńska Chelsea po bramce Franka Lamparda. Tuż przed końcem regulaminowego czasu spotkania stan meczu wyrównał jednak Soldado.

Bayer Leverkusen – Genk 2:0 (0:0)

1:0 – Bender (30′)
2:0 – Ballack (90′)

Bayer: Leno – Castro, Reinartz, Toprak, Kadlec (80 Ballack) – Rolfes, Bender – Sam, Augusto (65 Balitsch), Schurrle – Kiessling (90 Derdiyok).

Genk: Koteles – Ngcongca, Simaeys, Nadson (69 Hyland), Pudil – Buffel, Hubert (78 Nwanganga), De Bruyne – Tozser – Ogunjimi, Vossen (46 Barda).

Żółte kartki: Kadlec, Toprak – Nadson, Pudil.

Valencia CF – Chelsea Londyn 1:1 (0:0)

0:1 – Lampard (56′)
1:1 – Soldado k. (87′)

Valencia: Alves – Miguel, Ruiz, Rami, Mathieu (59 Piatti) – Albelda, Banega (73 Jonas) – Hernandez, (73 Feghouli), Canales, Alba – Soldado.

Chelsea: Cech – Bosingwa, Luiz, Terry, Cole – Ramires (56 Meireles), Lampard (73 Kalou), Mikel – Mata, Torres (72 Anelka), Malouda.

Żółte kartki: Ruiz, Albelda – Mata, Cole, Kalou, Malouda.