LM: Barcelona lepsza od Szachtara

FC Barcelona zgodnie z planem pokonała Szachtar Donieck w trzeciej kolejce spotkań Grupy H. Duma Katalonii przeważała na boisku, ale Szachtar swoją walecznością mógł wyrwać remis.

Duma Katalonia zachowuje komplet oczek w fazie grupowej Ligi Mistrzów i jest coraz bliżej spokojnego awansu do fazy pucharowej, co w ostatnich latach nie było zbyt często spotykane. FC Barcelona wygrała z Szachtarem Donieck 2:1 na Stadionie Olimpijskim w Barcelonie.

Od samego początku Barca miała wyraźną przewagę nie tylko w posiadaniu piłki, ale również w kreowanych akcjach i była zwyczajnie lepsza od ukraińskiego zespołu. W 28. minucie Ferran Torres trafił do siatki i otworzył wynik meczu. W 36. minucie pięknym strzałem popisał się Fermin Lopez. Młody gracz Barcy bez wątpienia zasługuje na tytuł MVP meczu. Był niesłychanie aktywny na boisku, miał bardzo dużo okazji do powiększenia prowadzenia. Obijał słupek i trafił nawet do bramki, ale jego gol nie został uznany przez spalonego.

W drugiej połowie przewaga FC Barcelony nieco stopniała i do głosu dotarł Szachtar. Po godzinie gry Georgii Sudakov trafił do siatki i ukraiński zespół miał gola kontaktowego. Kilka razy goście podchodzili pod bramkę Ter Stegena i stwarzali realne zagrożenie, ale Barca wybroniła zwycięstwo.

Na VAR zasiadali polscy sędziowie, Tomasz Kwiatkowski i Piotr Lasyk. Nasi arbitrzy mieli sporo pracy w tym meczu i analizowali kilka sytuacji, ale przekazywali poprawne podpowiedzi do prowadzącego meczu.