LM: Barca zgodnie z planem, sensacyjna porażka Bayernu

Ogromne emocje mieliśmy we wtorkowych spotkaniach Ligi Mistrzów. Czołowe zespoły europejskie stoczyły trudne boje, a Bayern Monachium sensacyjnie przegrał z BATE Borysów!

Więcej na temat Ligi Mistrzów – KLIKNIJ!

Rewelacją na starcie rozgrywek fazy grupowej Ligi Mistrzów jest BATE Borysów. W pierwszym meczu ta drużyna nieoczekiwanie wygrała 3:1 na wyjeździe z Lille OSC. Tym razem zespół z Białorusi na własnym terenie zagrał z Bayernem Monachium. Nieoczekiwanie gospodarze odnieśli sensacyjne zwycięstwo 3:1. Bramki dla BATE zdobywali Aleksandr Pavlov, Vitaliy Rodionov i Renan Bressan. Honor Bayernu uratował Franck Ribery.

W pierwszym spotkaniu fazy grupowej Ligi Mistrzów FC Barcelona miała ogromne problemy. Katalońska drużyna wygrała co prawda 3:2 ze Spartakiem Moskwa, ale przez jakiś czas w tamtym meczu to Rosjanie prowadzili. Tym razem hiszpański zespół zmierzył się na wyjeździe z Benfiką Lizbona. Mecz świetnie rozpoczął się właśnie dla gości. Już w 6. minucie Alexis Sanchez pokonał bramkarza Portugalczyków. W drugiej części meczu wynik na 2:0 ustalił Cesc Fabregas.

Bardzo ciekawie zapowiadało się spotkanie Juventusu Turyn z Szachtarem Donieck. Stara Dama na inaugurację rozgrywek zremisowała 2:2 z Chelsea Londyn i tamto spotkanie stało na świetnym poziomie. Tym razem włoski zespół ponownie podzielił się punktami. Mecz z Szachtarem zakończył się remisem 1:1. W 23. minucie Ukraińcy wyszli na prowadzenie, a bramkę zdobył Alex Teixeira. Po chwili gola dla Juve strzelił Leonardo Bonucci.

Olbrzymie problemy miał we wtorek Manchester United, który na wyjeździe zagrał z CFR Cluj. Rumuni w 13. minucie wyszli na prowadzenie, a bramkę zdobył Pantelis Kapetanos. Jednak Czerwone Diabły konsekwentnie realizowały swoje cele. Ostatecznie dwie bramki zdobył Robin van Persie, a Holendrowi asystował Wayne Rooney. Manchester United wywiózł trzy punkty z ciężkiego terenu.

W pozostałych dzisiejszych meczach Chelsea wygrała z FC Nordsjaelland, Valencia ograła Lille, natomiast Braga okazała się lepsza od Galatasaray.