LM: Asysta „Lewego” i remis Borussii z Realem

Ambitnie w Madrycie walczyła Borussia Dortmund. Podopieczni Juergena Kloppa byli bardzo blisko zwycięstwa z Realem, ale ostatecznie zremisowali 2:2 na terenie rywala. Asystę w tym meczu zaliczył Robert Lewandowski.

Borussia Dortmund pojechała na Santiago Bernabeu w roli lidera grupy D. Mistrz Niemiec przed rozpoczęciem spotkania miał punkt przewagi nad drugim w tabeli Realem Madryt. Spotkanie w Hiszpanii miało ogromne znaczenie dla dalszych losów w tej grupie.

W wyjściowym składzie Borussii znalazło się dwóch Polaków – Lewandowski i Łukasz Piszczek. Niestety z Realem nie mógł zagrać Jakub Błaszczykowski, który nadal zmaga się z urazem stawu skokowego.

Borussia na terenie rywala rozpoczęła dosyć odważnie. Takie nastawienie zaowocowało w 28. minucie. Wówczas Lewandowski świetnie zgrał piłkę głową do Marco Reusa, który mocnym strzałem pokonał Ikera Casillasa. W tej sytuacji nieco lepiej mógł zachować się golkiper Realu.

Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. Już w 34. minucie Pepe wykorzystał dośrodkowanie Mesuta Oezila i wyrównał stan spotkania. Jednak jeszcze w pierwszej połowie goście ponownie wyszli na prowadzenie. Kevin Grosskreutz dograł do Mario Goetze, który w polu karnym walczył z Alvaro Arbeloą. W wyniku tej walki Hiszpan zdobył bramkę samobójczą. Na przerwę obydwie drużyny udały się przy prowadzeniu Borussii 2:1.

W drugiej części gry zgodnie z oczekiwaniami to Real miał przewagę, ale przez długi czas nie potrafił jej udokumentować golem. Dopiero w 89. minucie Oezil zdobył bramkę wyrównującą i mecz zakończył się wynikiem 2:2.

W drugim spotkaniu tej grupy Manchester City zremisował na własnym terenie z Ajaksem Amsterdam 2:2.