LM: Arsenal lepszy od Sevilli

Arsenal z drugą wygraną w swojej grupie. Sevilla nie okazała się trudnym przeciwnikiem i Kanonierzy wygrali na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán 2:1.

W najciekawiej zapowiadającym się meczu wtorkowych zmagań w Champions League, Arsenal pokonał Sevillę 2:1 na jej stadionie.

Na pierwszego gola trzeba było poczekać aż do doliczonego czasu pierwszej części spotkania. Gabriel Martinelli zrobił użytek ze skutecznego dogrania Gabriela Jesusa i Brazylijczyk trafił do siatki, otwierając wynik meczu.

W 53. minucie drugą bramkę dołożył Gabriel Jesus. Piłkarz Arsenalu błysnął imponującą, indywidualną akcją. Skutecznym dryblingiem wdarł się w pole karne, wypracował pozycję strzelecką w bocznym sektorze pola i oddał efektowne, celne uderzenie. Piłka powędrowała prosto do siatki bramki Orjana Nylanda

Gospodarze odpowiedzi w 58. minucie po bramce Gudeljego, ale ostatecznie mecz zakończył się wynikiem na korzyść Arsenalu.

Anglicy są aktualnie liderem Grupy B, mają punkt więcej od Lens. Seviila z dwoma punktami jest na trzecim miejscu, z kolei stawkę zamyka PSV.