LM: Anderlecht zagra w fazie grupowej

Przez długi czas wydawało się, że Anderlecht Bruksela nie zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Jednak Fiołki rzutem na taśmę wyeliminowały AEL Limassol.

Więcej na temat Ligi Mistrzów – KLIKNIJ!

W pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami na Cyprze wygrali gospodarze 2:1. W rewanżu przez długi czas utrzymywał się bezbramkowy remis, który dawał awans AEL Limassol. Jednak w 81. minucie bramkę dla Anderlechtu zdobył Dieumerci Mbokani. Osiem minut później prowadzenie Fiołków na 2:0 podwyższył Ołeksandr Iakovenko. Całe spotkanie w barwach belgijskiej drużyny rozegrał Marcin Wasilewski.

Kolejnego reprezentanta w fazie grupowej Ligi Mistrzów będzie miała Hiszpania. W IV rundzie eliminacyjnej Malaga CF poradziła sobie z Panathinaikosem Ateny. W pierwszym spotkaniu u siebie hiszpański zespół wygrał 2:0. W Grecji padł bezbramkowy remis.

We wtorek awans do fazy grupowej wywalczyły sobie także takie kluby, jak BATE Borysów i Dinamo Zagrzeb.