LKE: West Ham wygrał wielki finał

West Ham wygrywa finałowe starcie rozgrywek Ligi Konferencji Europy! Londyński zespół po sporych emocjach pokonał Fiorentinę 2:1.

West Ham sięga po długo wyczekiwane trofeum! „Młoty” po pasjonującej walce pokonały Fiorentinę 2:1, dokładają puchar do swojej zakurzonej gabloty.

W pierwszej połowie zdecydowanie lepiej radziła sobie Fiorentina, która znacznie częściej była przy piłce i stwarzała zagrożenie pod bramką West Hamu, ale Włosi kompletnie nie radzili sobie z wykończeniem. W doliczonym czasie gry bramkę zdobył Jović, ale jego trafienie nie zostało uznane przez spalonego.

Podczas pierwszej połowy doszło do przykrego incydentu. Cristiano Biraghi został uderzony kubkiem lecącym z trybun. Na jego głowie pojawiło się rozcięcie i wyraźna strużka krwi. Włoch potrzebował interwencji medycznej, ale na szczęście mógł kontynuować spotkanie.

Emocje zaczęły się w drugiej połowie. W 62. minucie Said Benhrada wykorzystał rzut karny i na tablicy wyników pojawił się wynik 1:0. West Ham nie pocieszył się długo z prowadzenia, w 67. minucie Giacomo Bonaventura trafił do siatki i było już 1:1.

W 90. minucie spotkania Jarrod Bowen skorzystał z podania Lucasa Paquety i Anglik rzutem na taśmę zapewnił Londyńczykom triumf w drugiej edycji rozgrywek.

Pełne spotkanie na ławce rezerwowych spędził Łukasz Fabiański.