LKE: Villarreal wygrywa z Austrią

Villarreal długo męczyło się z Austrią Wiedeń, jednak Hiszpanie wygrali i zapewnili sobie awans w rozgrywkach Ligi Konferencji Europy.

Villarreal jest już pewny awansu z Grupy C Ligi Konferencji Europy. Hiszpańska Łódź Podwodna bardzo długo męczyła się z Austrią na jej terenie, jednak ostatecznie wygrała 1:0 po trafieniu w ostatnich minutach meczu. Gola na wagę trzech punktów i awansu zdobył Nickolas Jackson w 87. minucie.

Zawodnicy Emery’ego mają komplet punktów, 12 oczek na koncie i bilans bramkowy 12:4. Przewaga jest na tyle bezpieczna, że Villarreal może już przygotowywać się fazy play-off Ligi Konferencji Europy.

Porażka Austrii to dobra wiadomość dla Lecha Poznań w kontekście awansu Kolejorza z fazy grupowej. Jeszcze przed meczem z Happoelem Lech ma trzy punkty przewagi nad wiedeńską drużyną, co w teorii oznacza, że Austria ma znacznie mniejsze szanse na wyprzedzenie mistrza Polski w tabeli Grupy C.