LKE: Niespodzianka w Rzymie

W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Konferencji Europy Lazio Rzym sensacyjnie przegrało u siebie z holenderskim AZ Alkmaar 1:2. Zwycięzca dwumeczu zagra w ćwierćfinale z lepszym z pary Lech Poznań – Djurgardens IF.

Początkowo dla Lazio nic nie zwiastowało końcowego niepowodzenia. Wprost przeciwnie. Biancocelesti otworzyli wynik spotkania w 18. minucie, kiedy to bramkę zdobył Pedro po podaniu Mattii Zaccagniego.

Goście z Holandii doprowadzili do wyrównania tuż przed przerwą za sprawą Vangelisa Pavlidisa. W drugiej połowie AZ przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Decydującego gola ustrzelił w 62. minucie Milos Kerkez.

Po pierwszym meczu nieoczekiwanie to ekipa Kaaskoppen jest bliżej awansu do kolejnej rundy. Rewanż odbędzie się 16 marca w Alkmaar o godz. 21.00.

Wynik tego dwumeczu jest istotny w kontekście rywalizacji Lecha Poznań ze szwedzkim Djurgardens IF. Zwycięzca tego dwumeczu zmierzy się bowiem z mistrzem Polski lub wicemistrzem Szwecji.