LKE: Lech z awansem do kolejnej rundy! [zapis relacji]

Od trzydziestu dwóch lat żadna z polskich drużyn nie zrobiła awansu do kolejnej rundy w europejskich pucharach na wiosnę. Dzisiaj szansę na przełamanie tej feralnej passy ma Lech Poznań. Warunek? Pokonanie norweskiego Bodo/Glimt. Zapraszamy na relację na żywo z tego starcia!

Relację na żywo prowadził Kacper Czuba

Lech Poznań – Bodo/Glimt 1:0 (0:0)
Dwumecz: 1:0
Bramki: Ishak 63′
Żółte kartki: Pereira (Lech) – Berg, Żugelj (Bodo/Glimt)
Składy:
Lech: Bednarek – Pereira, Salamon (46′ Dagerstal), Milić, Rebocho – Sousa (90′ Sousa), Karlstroem – Skóraś, Szymczak (85′ Czerwiński), Ba Loua (85′ Sobiech) – Ishak (78′ Marchwiński)
Bodo/Glimt: Lund – Wenbangomo, Moez Lode, Sorensen – Veltlezen, Berg, Gronbaek – Mvuka (76′ Żugelj), Peni (69′ Espejord), Pellegrino

KONIEC MECZU! LECH WYGRYWA Z BODO/GLIMT 1:0 I AWANSUJE DO 1/8 FINAŁU LIGI KONFERENCJI EUROPY! 32-letnia passa bez awansu na wiosnę w europejskich pucharach zostaje zakończona. Mistrzowie Polski wygrywają dwumecz 1:0 po golu Mikaela Ishaka i zagrają w kolejnej rundzie rozgrywek. To był dobry mecz w organizacji gry Lecha, który nie pozwolił na zbyt wiele w ataku rywalom. Losowanie kolejnego rywala już jutro o godzinie 14:00, a ja serdecznie dziękuję za śledzenie relacji! To jest piękny wieczór dla kibiców Lecha oraz całej polskiej piłki! Dobrej nocy!

90+5′ Faul w ataku Salvesena. Dobra interwencja Antonio Milicia.

90+4′ Faul Sobiecha. Ostatnia szansa dla gości.

90+3′ Było blisko gola dla gości, ale dobrą interwencję zanotował Alan Czerwiński.

90+3′ Kolejny wygrany pojedynek w drugiej połowie przez Karlstroema, który pobudza publiczność do dopingu.

90+2′ Kolejna zmiana w drużynie gości – Salvesen w miejsce Lodego. Napastnik za stopera. Goście grają vabank.

90′ Cztery minuty dłużej potrwa druga połowa starcia w Poznaniu.

90′ Zmiana w Lechu – Nika Kvekveskhiri w miejsce Afonso Sousy.

88′ Coraz mniej czasu do końca regulaminowego czasu gry. Goście szukają gola wyrównującego, ale piłkarze Lecha nie dają się zaskoczyć. Żółta kartka dla Żugelja.

87′ Kolejny wygrany pojedynek przez Pereirę. Bardzo dobry mecz prawego obrońcy Lecha.

85′ Podwójna zmiana w Lechu. Alan Czerwiński i Artur Sobiech za Filipa Szymczaka i Adriela Ba Louę.

84′ Kolejny faul Afonso Sousy. Nerwowo gra dzisiaj Portugalczyk.

83′ Lech coraz bliżej awansu do 1/8 finału Ligi Konferencji Europy. Mistrzowie Polski na razie kontrolują boiskowe wydarzenia, ale muszą zachować czujność i koncentrację w defensywie do końca.

82′ Dobre dośrodkowanie Pereiry w pole karne, ale Marchwiński nie trafił czysto w piłkę i w porę ubiegli go defensorzy gości.

81′ Dobra akcja Szymczaka na skrzydle. Wywalczył rzut rożny.

80′ Dobry mecz gra dzisiaj również Joel Pereira. Przed chwilą Portugalczyk zanotował cenny przechwyt.

78′ Jednak nie ryzykuje zdrowiem kapitana trener John van den Brom. Mikael Ishak zostaje zmieniony przez Filipa Marchwińskiego.

77′ Dośrodkowanie Pellegrino przeleciało przez całe pole karne i nie dotarła do żadnego zawodnika drużyny gości.

76′ Zmiana w zespole gości. Żugelj w miejsce Mvuki.

75′ Ishak wraca do gry, a za chwilę na placu gry pojawi się Filip Marchwiński.

74′ Nie doszedł do piłki zagranej przez Ba Loui Mikael Ishak. Niepokojącą wiadomością jest jednak fakt, że kapitan Lecha po upadku szybko złapał się za prawe kolano. Szwed dostaje mocne wsparcie od trybun.

72′ Szukali swojej szansy na gola goście, ale byli niedokładni i grę od bramki wznawia Bednarek.

71′ Był dłużej przy piłce Lech, ale stracił piłkę na połowie rywala Michał Skóraś.

70′ Pazerny na gola jest dzisiaj Pellegrino. Przed chwilą stoperzy Lecha zablokowali kolejne uderzenie napastnika norweskiej drużyny.

69′ Zmiana w drużynie gości. Peni zostaje zastąpiony przez Runnara Espejorda.

68′ Lech w ataku pozycyjnym. Zawodnicy drużyny mistrza Polski cierpliwie szukają swojej okazji na drugiego gola.

66′ Karlstroem blokuje strzał Pellegrino. Po niemrawej pierwszej połowie, w drugiej Szwed spisuje się z bardzo dobrej strony.

65′ Zablokowany strzał Pellegrino. Rzut rożny dla gości.

63′ GOOOOOOLLLLL! LECH NA PROWADZENIU! Strzelcem gola Mikael Ishak! Świetne dośrodkowanie Joela Pereiry z prawego skrzydła, a do piłki w polu karnym doszedł Ishak i strzałem w środek bramki pokonał Lunda. Lech na prowadzeniu!

62′ Zbyt mocna wrzutka Rebocho w stronę Dagerstala i grę od bramki wznawia Lund.

61′ Faulowany Kartlstroem. Żółta kartka dla Patricka Berga. Rzut wolny blisko pola karnego gości dla Lecha.

60′ Dośrodkowanie Ba Loui wprost w ręce Lunda.

59′ Amahl Pellegrino! Jeden z liderów gości oddał techniczny strzał zmierzający przy prawym słupku, ale był minimalnie niecelny.

58′ Skóraś faulował na skrzydle jednego z graczy gości.

56′ Dobra akcja Lecha! Szymczak dobrze zagrał na skrzydło do Ba Loui, a ten popędził prawą stroną i zmusił Lunda do interwencji. Rzut rożny dla Lecha.

55′ ŚWIETNA OKAZJA DLA GOŚCI! Co zrobił Hugo Vetlesen! Pomocnik drużyny gości dostał idealną piłkę na dziesiąty metr na wprost bramki i uderzył wysoko nad bramką. Sporo szczęścia po stronie Lecha teraz.

55′ Zbyt mocne dośrodkowanie Pedro Rebocho z rzutu wolnego.

54′ Dobre minuty w wykonaniu Karlstroema. Przed chwilą Szwed wywalczył kolejny faul. Rzut wolny dla Lecha.

53′ W grze Lecha brakuje nieco szybkości i odwagi. Poznaniacy nie są w stanie niczym zaskoczyć rywala.

52′ Pedro Rebocho świetnie udaremnił próbę prostopadłego zagrania za plecy do Sorensena.

51′ Dobry przechwyt na połowie rywala zanotował Ishak, ale zdecydował się na mocno niecelne uderzenie z dystansu.

49′ Uderzał głową na bramkę po dośrodkowaniu Pereiry w pole karne gości Michał Skóraś, ale jego uderzenie wybronił Lund. Ponadto sędzia odgwizdał faul Polaka na jednym z obrońców drużyny gości.

48′ Dagerstal! Świetnie zachował się obrońca Lecha, który wybił z linii bramkowej zmierzające do bramki uderzenie głową Sorensena. To mogło być 0:1!

47′ Aktywny początek drugiej połowy w wykonaniu gości, którzy już od pierwszych sekund po wznowieniu gry są aktywni w ofensywie.

46′ ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ! Grę od środka boiska wznowił Lech!

Będzie zmiana w przerwie w Lechu – za Bartosza Salamona na boisku wejdzie Filip Dagerstal. Możliwe, że wynika to ze spraw zdrowotnych.

34 017 – tylu kibiców ogląda dzisiejsze spotkanie w Poznaniu, w którym Lech wciąż jest w grze o awans do 1/8 finału Ligi Konferencji Europy. Już za chwilę początek drugiej części spotkania!

Niewidoczny w pierwszej połowie spotkania w grze Lecha był chociażby Afonso Sousa na co uwagę zwracają na mediach społecznościowych dziennikarze i kibice:

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. W Poznaniu na razie bez goli. Oba zespoły nie rzucają się do huraganowych ataków i pilnują się w defensywie. W zespole Lecha nieco szwankuje organizacja gry w środku pola, ale czujni są stoperzy Lecha, którzy nie dopuścili do żadnej poważnej okazji dla gości. Wracamy za kwadrans!

45′ Nie utrzymał równowagi Afonso Sousa i grę od bramki wznawia Lund.

44′ To mogła być bramka dla Lecha! Filip Szymczak dobrze dograł piłkę w pole karne, ale Michał Skóraś minimalnie nie zdążył domknąć tego dośrodkowania. Rzut rożny dla Lecha.

43′ Mógł mieć dobrą okazję do strzału Mikael Ishak, ale Szwed nie trafił czysto w piłkę i szansa na stworzenie groźnej sytuacji dla Lecha przepadła.

42′ Coraz bliżej końca pierwszej połowy spotkania. Częściej przy piłce są zawodnicy drużyny gości (53%), ale stoperzy Lecha są na razie bezbłędni w swoich interwencjach. Nie mieliśmy również stuprocentowej okazji na gola dla którejś z drużyn.

40′ Żółta kartka dla Joela Pereiry. Portugalczyk faulował Gronbaeka.

39′ Kolejne dośrodkowanie Joela Pereiry w pole karne wybite przez norweskich defensorów. Chwilę później Salamon uderzył wysoko nad bramką.

38′ Nieudane podanie Jespera Karlstroema i piłkę przejmują zawodnicy drużyny gości.

36′ Kolejny raz dzisiejszego wieczoru faulowany jest Michał Skóraś.

35′ Szukał miejsca do strzału Peni, ale w porę uderzenie napastnika norweskiej drużyny zablokował Salamon.

34′ Bednarek pewnie broni uderzenie z dystansu Berga.

33′ Aktywny jest również dzisiaj Hugo Veltlezen. Zawodnicy Lecha mają niemałe problemy z upilnowaniem pomocnika drużyny gości.

32′ Amahl Pellegrino uderzył z dystansu znacznie wysoko ponad bramką strzeżoną przez Bednarka.

31′ Milić wybija dośrodkowanie Mvuki na rzut rożny. Dobre ostatnie minuty norweskiej drużyny.

30′ Nie dogonił piłki Rebocho. Rzut rożny dla gości.

29′ Szymczak faulował Vetlesena. Rzut wolny dla gości.

28′ Bardzo aktywny jest dzisiaj na lewym skrzydle Michał Skóraś, ale skrzydłowy Lecha na razie nie potrafi znaleźć sposobu na minięcie defensorów gości.

27′ Na razie oglądamy dosyć wyrównane spotkanie, w którym oba zespoły skupiają się przede wszystkim na tym, aby nie popełnić błędu.

25′ Dośrodkowanie Joela Pereiry w pole karne Lecha zablokowane przez obrońców gości. Chwilę później strzał Karlstroema zza pola karnego poleciał wysoko nad bramką.

24′ Teraz dłużej przy piłce są goście. Na razie nie mieliśmy żadnej konkretnej okazji na gola z obu stron.

23′ Zbyt mocne prostopadłe podanie przez pół boiska Salamona do Skórasia i grę od bramki wznawia Lund.

22′ Dobre dośrodkowanie Rebocho w pole karne, ale piłkę w porę wybił jeden z graczy gości. Rzut rożny dla Lecha.

20′ Chcieli zagrać na jeden kontakt Karlstroem z Ba Louą, ale prostopadłe podanie Szweda było za mocne.

19′ Kolejna akcja pod polem karnym Lecha! Szybka wymiana podań wśród zawodników gości, ale Gronbaek nie trafił czysto w piłkę, przez co Lech jeszcze nie przegrywa! Przewaga drużyny gości coraz bardziej widoczna.

18′ Zablokowany strzał Vetlezena zza linii pola karnego.

18′ W ostatnich minutach z lepszej strony na boisku prezentują się goście. Przed chwilą mogli wykreować sobie okazję na gola, ale sędzia liniowy odgwizdał pozycję spaloną jednego z zawodników.

17′ Gospodarze oddalili zagrożenie spod własnego pola karnego po rzucie rożnym.

16′ Salamon wybija groźne dośrodkowanie w pole karne Lecha na rzut rożny.

16′ Na dzisiejszym meczem w Poznaniu jest obecny selekcjoner reprezentacji Polski – Fernando Santos.

15′ Mógł mieć świetną okazję na gola Berg, ale w ostatniej chwili dobrze interweniował Rebocho!

14′ Kolejny raz Lech cierpliwie w ataku pozycyjnym czeka na błąd rywala.

13′ Bez zagrożenia pod bramką gości po rzucie rożnym. W dodatku sędzia odgwizdał faul Skórasia w ataku.

12′ Michał Skóraś! Skrzydłowy Lecha dostał dobre podanie od Szymczaka i uderzył na bramkę, ale jego uderzenie zostało zablokowane przez jednego z graczy gości! Rzut rożny dla Lecha.

11′ Spokojne pierwsze dziesięć minut spotkania. Rywalizacja toczy się głównie w środkowym sektorze boiska, a oba zespoły cierpliwie czekają na błąd rywala.

10′ Padł na murawę Adriel Ba Loua, ale sędzia nie odgwizdał przewinienia.

9′ Niedokładne podanie Skórasia w polu karnym gości.

8′ Goście w ataku pozycyjnym. Zza pola karnego uderzał Vetlezen, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

7′ Jesper Karlstoem wybiciem oddalił zagrożenie spod pola karnego Lecha Poznań. Wcześniej dośrodkowanie w pole karne gospodarzy zablokował Bartosz Salamon.

6′ Goście próbowali rozegrać akcję w ataku z wykorzystaniem skrzydłowych, ale Pellegrino nie doszedł do piłki i grę od bramki wznawia Bednarek.

5′ Dobry pomysł z podaniem za linię obrony Antonio Milicia, ale Filip Szymczak był na pozycji spalonej.

4′ Faulowany Michał Skóraś.

3′ Szukał dośrodkowaniem w pole karne Adriela Ba Loui, Joel Pereira, ale dogranie Portugalczyka było zbyt mocne i piłkę złapał Lund.

3′ Na razie rywalizacja toczy się głównie w środkowym sektorze boiska.

1′ Mistrzowie Polski już od samego początku spotkania stosują wysoki pressing na połowie rywala.

21:00 ZACZYNAMY! Od środka boiska mecz rozpoczynają goście!

20:59 Dzisiaj na kartki musi uważać z podstawowej jedenastki jedynie Pedro Rebocho, który jest zagrożony pauzą w kolejnym spotkaniu.

20:57 Piłkarze obu drużyn już na murawie! Czas na hymn Ligi Konferencji Europy!

20:55 Pięć minut do pierwszego gwizdka sędziego! Już za chwilę na boisko wyjdą piłkarze obu drużyn.

20:53 Z kolei po stronie rywali gospodarze powinni uważać szczególnie na Amalha Pellegrino, autora 25 goli i 10 asyst w ostatnim sezonie w lidze. Ponadto do składu powrócił ważny zawodnik w środku pola Bodo/Glimt Hugo Vetlesen.

20:50 W porównaniu z pierwszym spotkaniem trener John van den Brom dokonał trzech zmian w składzie. W miejsce Murawskiego, Czerwińskiego i Kvekveskhiriego do składu wskoczyli Afonso Sousa, Adriel Ba Loua i Pedro Rebocho.

20:48 Warunki w Poznaniu są dalekie od idealnych – pada deszcz, co z pewnością nie będzie sprzyjać graniu w piłkę, ale miejmy nadzieję, że mistrzowie Polski niesieni dopingiem ponad 30 tysięcy kibiców podołają zadaniu i wywalczą awans do kolejnej rundy!

20:46 Niespełna piętnaście minut do pierwszego gwizdka sędziego. Jaki wynik dzisiejszego starcia typujecie?

20:44 Na korzyść Lecha przemawia również fakt, że w tym sezonie żadna z drużyn nie potrafiła wygrać przy Bułgarskiej w europejskich pucharach. Mistrzowie Polski w ostatnich miesiącach pokonali u siebie chociażby Karabach Agdam (1:0) czy zagrali wielki mecz w grudniu z Villarealem, który wygrali w efektownym stylu aż 3:0!

20:42 Tak z kolei na grafice wygląda pierwsza jedenastka Lecha Poznań. Trzeba przyznać, że może być to niezła zasłona dymna, a my spodziewamy się ustawienia 4-2-3-1 z Adrielem Ba Louą i Michałem Skórasiem na skrzydłach oraz Filipem Szymczakiem za plecami Mikaela Ishaka.

20:41 Niecałe dwadzieścia minut do początku spotkania, czas więc na prezentację głównych aktorów czwartkowego widowiska. W takim zestawieniu mecz rozpocznie Bodo/Glimt:

20:39 Po pierwszym spotkaniu w Norwegii można było mieć wiele zastrzeżeń do ofensywnej gry mistrzów Polski, gdyż Lech nie oddał ani jednego celnego strzału na bramkę rywala. Jednak piłkarze Kolejorza nie dopuścili również do zbyt wielu poważnych okazji pod swoją bramką. Dzisiaj jednak, aby wywalczyć awans, trzeba po prostu zagrać odważniej.

20:37 Cel na czwartkowy wieczór jest jeden: awans polskiej drużyny do 1/8 finału Ligi Konferencji Europy, co może dać polskiej lidze w rankingu UEFA.

20:35 Dzisiejsze starcie Lecha Poznań z Bodo/Glimt można oglądać na antenach Telewizji Polskiej oraz Viaplay. My z kolei serdecznie zachęcamy do śledzenia relacji na żywo na naszej stronie!

20:33 W ostatni weekend Lech przegrał w ligowych rozgrywkach na własnym stadionie z Zagłębiem Lubin 1:2. Jednak wtedy trener John van den Brom mocno zamieszał w pierwszym składzie, a sporo kontrowersji wywołała nieuznana bramka Mikaela Ishaka na 2:2, gdzie sędzia odgwizdał zagranie ręką Szweda.

20:31 Dzisiejszego wieczoru odbywają się również inne starcia 1/16 finału Ligi Konferencji Europy i Ligi Europy, w tym Manchesteru United z FC Barceloną z Robertem Lewandowskim na czele. Multirelację na żywo z tych starć możecie śledzić TUTAJ

20:29 Mistrzowie Polski przystąpią do dzisiejszego spotkania osłabieni brakiem Radosława Murawskiego, który pauzuje dzisiaj za kartki. W kadrze meczowej znalazł się za to Joao Amaral wokół którego głośno było w ostatnim czasie w kwestii jego odejścia z poznańskiego zespołu.

20:26 W ostatnich dniach na klubowych social media Lecha Poznań mogliśmy zobaczyć również wyjątkową zapowiedź tego spotkania opatrzoną hasłem: Czas przejść do historii. Zróbmy to RAZEM! Całość można zobaczyć tutaj:

20:24 Czwartkowego wieczoru na stadionie przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu zawodnicy Lecha będą mogli liczyć na wsparcie co najmniej 32,5 tysiąca fanów (tyle uprawnionych do wejścia na mecz było we wtorek), ale wiele wskazuje na to, że ta frekwencja może być jeszcze wyższa.

20:21 Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Nikola Dabanović z Czarnogóry. Jego asystentami przy linii bocznej będą rodacy – Vladan Todorović oraz Srdan Jovanović. Sędzią technicznym będzie z kolei Milos Bosković (Czarnogóra), a arbitrami VAR Fran Jović i Dario Bel z Chorwacji.

20:18 Pierwsze spotkanie, które odbyło się tydzień temu w Norwegii, zakończyło się bezbramkowym remisem. Według wielu był to dobry wynik dla Lecha, ale dla niektórych był to kompromitujący występ mistrzów Polski. No cóż, pozostaje tylko mieć nadzieję, że wszyscy będziemy mogli się cieszyć z awansu polskiej drużyny do kolejnej rundy dzisiejszego wieczoru!

20:15 Stawka tego spotkania jest spora, gdyż zwycięzca tego starcia awansuje do 1/8 finału rozgrywek. Jeśli dokonaliby tego mistrzowie Polski, to byliby pierwszą od 32 lat polską drużyną, która wywalczy awans do kolejnej rundy europejskich pucharów na wiosnę.

20:10 Witamy w relacji na żywo! Już za 50 minut początek rewanżowego starcia 1/16 finału Ligi Konferencji Europy, w którym na stadionie przy Bułgarskiej w Poznaniu Lech podejmie norweskie Bodo/Glimt!