LKE: Kompromitacja Tottenhamu w Słowenii

Jeszcze do niedawna stawiany w roli faworyta do triumfu w Lidze Konferencji Europy Tottenham obecnie nie jest nawet pewny wyjścia z grupy! „Spurs” w kompromitujący sposób przegrali 1:2 ze słoweńską NS Murą.

Miało być szybkie, łatwe i przyjemne zwycięstwo. NS Mura, która dotychczas nie skompletowała ani jednego punktu w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy, a dodatkowo notuje serię pięciu meczów z rzędu w słoweńskiej ekstraklasie, miała być dla Tottenhamu tylko formalnością.

Tyle teoria. W praktyce bowiem było zupełnie inaczej. Od początku spotkanie nie układało się po myśli „Spurs”. Już od 11. minuty po golu autorstwa Tomi Horvata musieli odrabiać bramkowe straty, a jakby tego było mało, w 32. minucie czerwoną kartką został ukarany Ryan Sessegnon

Antonio Conte zareagował na niekorzystne wydarzenia na boisku aż czterema roszadami personalnymi jednocześnie. Częściowo poprawiło to grę „Kogutów”, bowiem jeden z wprowadzonych zawodników – Lucas Moura – zanotował asystę przy wyrównującym trafieniu Harry’ego Kane’a w 72. minucie.

To jednak nie wystarczyło, by wywieźć z Murskiej Soboty jakiekolwiek punkty i resztki honoru. W ostatniej akcji meczu Amadej Marosa przelobował w pojedynku sam na sam Pierluigiego Golliniego, który mógł tylko patrzeć, jak futbolówka wpada do jego siatki, dając tym samym Murze historyczne zwycięstwo.

A przecież wcale tak nie musiało być. Tottenham dominował, szczególnie w drugiej połowie, lecz zabrakło skuteczności, czego natomiast nie można odmówić zespołowi ze Słowenii, który tylko dwa celne strzały w całym meczu zamienił na bramki.

W taki oto kompromitujący sposób podopieczni Antonio Conte mocno skomplikowali sobie położenie w grupie G. Na kolejkę przed końcem zmagań grupowych plasują się na dopiero trzecim miejscu, ustępując w tabeli drugiemu Vitesse i liderującemu Rennes, a wyprzedzając tylko outsiderską Murę, z którą zresztą przegrali.

Aby uzyskać awans do 1/16 finału LKE, Tottenham w ostatniej kolejce musi ograć Rennes, a jednocześnie liczyć na potknięcie Vitesse w starciu z Murą.