LKE: Hapoel rozgromił Austrię

Hapoel Ber Szewa rozgromił Austrię Wiedeń aż 4:0. Dla Izraelczyków wysokie zwycięstwo może służyć jednak tylko na otarcie łez.

Lech skutecznie pokrzyżował Hapoelowi plany. (fot. 400mm)

Wszystko za sprawą poznańskiego Lecha. „Kolejorz” rozegrał swój wielki mecz i zasłużenie pokonał faworyzowany Villarreal aż 3:0. Tym samym mistrzowie Polski zapewnili sobie awans do 1/16 finału Ligi Konferencji Europy.

Przed ostatnią kolejką w grze o wyjście z grupy był jeszcze właśnie Hapoel. Izraelski zespół nie był jednak zależny tylko i wyłącznie od siebie. Nawet wysokie zwycięstwo 4:0 nad Austrią – w obliczu triumfu Wielkopolan – nie dało im przepustki do fazy pucharowej.

Hapoel do przerwy prowadził różnicą dwóch goli po trafieniach Sagiva Shaloma Yehezkelego i Ramziego Safuriego, zaś w drugiej połowie kolejne dwie bramki dołożyli Itay Schechter oraz samobójczo Johannes Handl.

Niemniej jednak podopieczni Eljaniwa Bardy mogą tylko się pocieszać, że udało im się efektownie zakończyć przygodę z europejskimi pucharami, bowiem efektów w postaci upragnionego wyjścia z grupy – nie doczekali się.