LKE: Grabara z czerwoną kartką

W meczu Kopenhagi z PAOKiem wystąpiło dwóch Polaków. Jeden będzie chciał o tym jak najszybciej zapomnieć. Drugi mógł świętować trzy punkty.

Kamil Grabara obejrzał pierwszą czerwoną kartkę w karierze. (fot. Michał Chwieduk/400mm.pl)

Jednym ze smaczków rywalizacji na Parken – przynajmniej z nadwiślańskiej perspektywy – było starcie Polaków. W składzie gospodarzy zabrakło zmagającego się z urazem Kamila Wilczka, ale między słupkami stanął Kamil Grabara. Po stronie gości od pierwszej minuty grał Karol Świderski.

Polski pojedynek zakończył się jednak bardzo szybko, bo już w 9. minucie. Grabara zagrał ręką poza polem karnym, za co został ukarany czerwoną kartką. Premierową czerwoną kartką w karierze.

PAOK wykorzystał grę w przewadze już w 19. minucie. Andrija Zivkovic podał do Sidcleya, a ten otworzył wynik meczu. Do szatni piłkarze udali się przy rezultacie 0:2, który zapewnił gościom Zivovic.

W 80. minucie gola kontaktowego strzelił Pep Biel, ale na całkowite odrobienie strat było już za późno.

PAOK wygrał i awansował na pierwsze miejsce w tabeli grupy F. Kopenhaga jest wiceliderem. Po spotkaniu powody do zadowolenia miał więc Świderski, który spędził na murawie 83 minuty.