LKE: Gol Muciego to za mało

Legia Warszawa przegrała na wyjeździe 1:2 z Aston Villą. Podopieczni Kosty Runjaicia w ostatniej kolejce w bezpośrednim meczu z AZ Alkmaar zagra o awans do fazy pucharowej Ligi Konferencji.

Aston Villa już na początku udowodniła, że nieprzypadkowo znajduje się w elitarnym TOP4 Premier League. W 4. minucie Youri Tielemans obsłużył podaniem wychodzącego na wolne pole Moussę Diaby’ego, który miał zbyt dużo wolnej przestrzeni przed polem karnym i finezyjnym strzałem dał prowadzenie gospodarzom.

Legia odpowiedziała w najlepszy możliwy sposób. W 20. minucie Ernest Muci wykorzystał błąd przy rozegraniu Kamary. Albańczyk przejął piłkę tuż przed polem karnym i przymierzył nie do obrony w samo okienko bramki. Trzeci gol Muciego w drugim meczu przeciwko Aston Villi.

O ile pierwsza połowa była całkiem wyrównana, a wynik dość wiernie oddawał przebieg boiskowych wydarzeń, o tyle druga część spotkania upłynęła pod wyłączne dyktando podopiecznych Unaia Emery’ego, którzy w 59. minucie dopięli swego.

Alex Moreno strzelił gola na wagę zwycięstwa. W końcówce The Villans mogli jeszcze podwyższyć, ale ostatecznie Kacper Tobiasz nie był zmuszony więcej razy wyciągać piłki z własnej siatki. Emery i spółka udanie zrewanżowali się legionistom za bolesną porażkę 2:3 w Warszawie.

Aston Villa właśnie zagwarantowała sobie awans do fazy pucharowej LKE. Legia natomiast, w obliczu zwycięstwa AZ ze Zrinjskim Mostarem, wciąż nie może być pewna pucharowej wiosny. Aby tak się stało, Wojskowi w ostatnim meczu z Holendrami przed własną publicznością nie mogą przegrać.