LKE: Gent remisuje z West Hamem

Gent w pierwszym meczu zremisował z faworyzowanym West Ham 1:1. Pełne spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Kamil Piątkowski.

Pierwsza część spotkania w Gent należała do gospodarzy, którzy mieli wyraźną przewagę nad angielskim przeciwnikiem. Mimo to, West Ham schodził do szatni z prowadzeniem. Bramkę w doliczonym czasie gry, tuż przed przerwą zdobył Danny Ings. Nieco wcześniej Naif Aguerd również trafił do siatki, jednak gol nie został uznany przez wcześniejsze zagranie ręką.

Po przerwie siły się nieco wyrównały, choć Belgowie wciąż mieli optyczną przewagę na placu gry. W 57. minucie wynik wyrównał Hugo Cuypers i rezultat 1:1 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Pełne 90 minut spędził na boisku Kamil Piątkowski. Polski zawodnik niestety zawinił przy straconej bramce, kompletnie zgubił krycie Jarroda Bowena we własnym polu karnym i ten zagrał do Ingsa. Co więcej, Polak w 90. minucie otrzymał nawet czerwoną kartkę (drugą żółtą), jednak sędzia ją anulował po analizie VAR. Wcześniej indywidualne upomnienie otrzymał w 73. minucie spotkania.

Łukasz Fabiański przesiedział pełne spotkanie na ławce rezerwowych.