LKE: AS Roma pewnie wykonuje zadanie

To była formalność, choć Rzymianie musieli odrabiać stratę. Podopieczni Jose Mourinho w swoim pierwszym meczu w Lidze Konferencji pokonali CSKA Sofia aż 5:1.

Rzymianie byli pewnym faworytem tego spotkania, choć jego początek był mocno zaskakujący. W 10. minucie Graham Carey trafił do siatki i CSKA Sofia sensacyjnie objęła prowadzenie, zmuszając piłkarzy AS Romy do odrabiania start.

Przyjezdni prowadzili przez równy kwadrans. W 25. minucie Lorenzo Pellegrini rozpoczął strzelecki festiwal i później stołeczna drużyna miała z górki. Pellegrini skompletował w tym meczu dublet, do siatki trafiali także Stephan El Shaarawy, Gianluca Mancini a także Tammy Abraham

Piłkarze z Sofii zagrali bardzo odważne spotkanie i mimo, że odgórnie byli skazywani na pożarcie, potrafili kilkukrotnie zagrozić bramce Rui Patricio i skonstruować dobrą akcję na połowie rywala.

Roma wskakuje na fotel lidera i wyprzedza Bodo/Glimt, które pokonało FK Zorię Ługańsk 3:1.