Liverpool wygrywa pucharowy hit!

Arsenal przez cały mecz miał zauważalną przewagę, ale Kanonierzy nie potrafili tego przekuć w dobry wynik. Na domiar złego, do porażki gospodarzy przyczynił się Jakub Kiwior.

Szlagier 1/32 finału Pucharu Anglii dla Liverpoolu! Nic nie wskazywało na zwycięstwo The Reds i coraz mocniej pachniało powtórką całego starcia, ale o to drużyna z Liverpoolu może szykować się do kolejnego etapu w angielskim pucharze.

Niemal przez cały mecz przewaga należała do Arsenalu. Szczególnie w pierwszej części spotkania gospodarze meczu mieli sporo sytuacji pod bramką Alissona, ale kulała skuteczność i pomysł na końcowe rozprowadzenie akcji. Do przerwy Liverpool prawie nie istniał, jednak po przerwie The Reds podkręcili tempo i byli bardziej aktywni na połowie Kanonierów.

W 74. minucie niestety Jakub Kiwior trafił do własnej siatki. Przy dośrodkowaniu Liverpoolu Polak strącił głową piłkę lecącą wprost do bramki i zmienił tor lotu, po czym ta wpadła do siatki i samobój został zapisany na jego konto.

W 95. minucie gry Luis Diaz zwieńczył zwycięstwo Liverpoolu, trafiając do siatki na 2:0.

Drużyna Liverpoolu już niebawem zagra w 1/16 finału Pucharu Anglii.