Liverpool pokonał Arsenal [zapis relacji]

Arsenal i Liverpool stworzyły świetne widowisko w FA Cup. Ostatecznie lepsi okazali się The Reds. Zapraszamy do prześledzenia zapisu relacji z tego meczu.

Koniec! Liverpool wygrywa 2:0 z Arsenalem i przechodzi do kolejnej rundy FA Cup. Bramkę samobójczą zdobył Jakub Kiwior, a wynik spotkania ustalił Luis Diaz.

90+5′ GOL! Liverpool trafia na 2:0! Luis Diaz wbija gwóźdź do trumny Arsenalu. Asystował Diogo Jota.

90+4′ Trent Alexander-Arnold z żółtą kartką.

90+2′ Bobby Clark ukarany żółtym kartonikiem.

90+1′ Zmarnowana szansa Liverpoolu. Goście mogli wyprowadzić zabójczą kontrę, ale Luis Diaz za długo zwlekał z podaniem do lepiej ustawionego partnera.

90′ Cztery minuty doliczone do podstawowego czasu gry.

90′ Ryan Gravenberch ukarany żółtą kartką.

88′ Podwójna zmiana w Arsenalu. Emile Smith Rowe za Jakuba Kiwiora, a Leandro Trossard za Kaia Havertza.

82′ Strzał Luisa Diaza niecelny. Piłka poszybowała ponad poprzeczką.

81′ Eddie Nketiah za Jorginho.

80′ GOL! Liverpool prowadzi 1:0! Trent Alexander-Arnold wrzucił piłkę w pole karne, a Jakub Kiwior skierował futbolówkę do własnej siatki. Samobój reprezentanta Polski.

78′ Darwin Nunez obok bramki! Wcześniej piłka po strzale Joty uderzyła w poprzeczkę.

77′ Aaron Ramsdale kapitalnie broni strzał Luisa Diaza.

76′ Podwójna zmiana w ekipie gości. Boisko opuścili Harvey Elliott i Curtis Jones. W ich miejsce Conor Bradley oraz Bobby Clark.

70′ Żółta kartka dla Harveya Elliotta.

66′ William Saliba z żółtą kartką.

62′ Gabriel Martinelli za Reissa Nelsona.

59′ Dwie zmiany w szeregach Liverpoolu. Na murawie pojawili się Diogo Jota oraz Ryan Gravenberch. Na ławkę powędrowali Cody Gakpo i Alexis Mac Allister.

56′ Powoli do głosu dochodzi Liverpool.

54′ Darwin Nunez uderzył na bramkę gospodarzy. Urugwajczyk mocno, ale niecelnie.

50′ Strzał Bukayo Saki zablokowany! Arsenal z kolejną groźną akcją!

46′ Wracamy do gry!

45+3′ Koniec pierwszej części spotkania! Na razie bez bramek, ale tempo meczu utrzymuje się na niezłym poziomie. Przeważa Arsenal. Po przerwie liczymy na pierwsze gole!

45′ Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

39′ Znów groźnie pod bramką LFC. Po raz trzeci zaskoczyć Alissona próbował Kai Havertz.

30′ Arsenal na razie aktywny, lecz nieskuteczny.

27′ Lekki strzał Bukayo Saki. Alisson bez problemów złapał piłkę.

22′ Kanonierzy cały czas przeważają.

16′ Arsenal kreuje kolejną akcję.

11′ Poprzeczka po strzale Martina Odegaarda!

8′ Havertz uderzył na bramkę gości, obronił jednak Alisson.

8′ Saka do Havertza, piłkę wybili jednak gracze Liverpoolu.

7′ Znów próbował Reiss Nelson. Arsenal groźny.

3′ Blisko bramki Reiss Nelson. Anglik trafił jednak tylko w boczną siatkę.