Liga Mistrzów: Wisła potwierdzi wielkie ambicje?

W środę rozegrany zostanie bardzo ważny mecz nie tylko dla Wisły Kraków, ale dla całej piłkarskiej Polski. Biała Gwiazda zmierzy się w rewanżu III rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów z Liteksem Łowecz.

Wynik z pierwszego spotkania postawił Wisłę w idealnej sytuacji przed rewanżem. Biała Gwiazda wygrała na wyjeździe z Liteksem 2:1. – Tamten wynik nie odzwierciedla gry mojej drużyny. Niestety, nie zawsze wygrywa lepszy. Przed nami 90 minut i zamierzamy wygrać to spotkanie rewanżowe – powiedział na wtorkowej konferencji prasowej trener gości, Luboslav Penev. Scenariusz na środowe spotkanie jest dosyć jasny. Bułgarzy od pierwszych minut zapewne zaatakują, natomiast Wisła cofnie się do obrony i będzie liczyła na kontrataki. Zresztą takiego przebiegu spotkania spodziewa się Robert Maaskant. – Na pewno nie zaryzykujemy szaleńczych ataków. Jeśli Litex zaatakuje nas wściekle, będziemy musieli bronić, walczyć o piłkę – przyznał Holender.

Goście do Krakowa przylecieli we wtorek. Trener Liteksu zabrał ze sobą 22 zawodników. Czterech z nich usiądzie na trybunach. Decyzja w sprawie ostatecznej osiemnastki zapadnie na kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem sędziego. W bardzo dobrej sytuacji kadrowej znajduje się Wisła Kraków. Pod znakiem zapytania stoi występ Cezarego Wilka, który miał małe problemy po meczu ligowym z Widzewem Łódź. Jednak w pełni zdrowia są dwaj inni podstawowi zawodnicy Sergei Pareiko oraz Patryk Małecki.

Bardzo ciężko przewidzieć taktykę Wisły na środowy mecz. Poniedziałkowy trening taktyczny był zamknięty dla mediów. Największy znak zapytania należy postawić przy pozycji napastnika. Taką rolę pełnić będzie ktoś z dwójki Dudu Biton Cwetan Genkow. Ten pierwszy bardzo dobrze zaprezentował się w meczu z Widzewem i dzięki temu jego akcje wzrosły.

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 20:30. Bez wątpienia mecz obejrzy komplet kibiców na trybunach, gdyż bilety rozchodziły się w błyskawicznym tempie.